Klidně budu platit dvakrát tolik, než co mi napsali, ale chci vědět na co platím.

Vložil € (bez ověření), 30. Červenec 2018 - 2:16 ::

Kosmonaut na jiném místě napsal:

Klidně budu platit dvakrát tolik, než co mi napsali, ale chci vědět na co platím.

Jsem v podobné situaci, SVJ funguje na principu černé díry. Jak dosílit žádoucího stavu popsaného výše? Oslovení správní firmy nedokáží odpovědět (mají svoje nevyúčtovatelné fondy). Oslovení advokáti nedokáží odpovědět (bytovému vlastnictví nerozumí).

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 30. Červenec 2018 - 11:17

  dvakrát tolik, než co mi napsali, ale chci vědět na co platím.
  A už jste to zjišťoval, ptal se? Nevíte co jste si odhlasovali, jaké náklady si počítají odběratelé? Nemáte roční vyúčtování, účetní závěrku? Vězte že, „Osobou odpovědnou za správu domu a pozemku je společenství vlastníků“, tedy i VY. Je třeba být otravný, jde o vaše prachy.

  Vložil JarekSVJ, 30. Červenec 2018 - 5:49

  SVJ funguje na principu černé díry – jak někdo něco takového může napsat … hold černo v hlavě.

  Vložil Dudekk (bez ověření), 31. Červenec 2018 - 10:18

  A co podle Vás je „fond oprav“, kam všichni něco platí, ani neví, jak se k tomu došlo, a z toho se hradí všechny náklady? To je černá díra, neboť v ní bez kontroly mizí peníze. Takových SVJ znám hodně a jsou to SVJ vzniklá z bývalých městských bytových podniků a bytových družstvech. Účetně se to vede jako dlouhodobá záloha, ale hradí se z ní každoročně se opakující platby, jako pojištění revize, odměna správcovské firmě atd. To se má hradit z krátkodobé zálohy, jejíž použitelnost je do 12 měsíců. A mohl bych pokračovat.

  Vložil jamjam (bez ověření), 30. Červenec 2018 - 12:49

  Jarku, je to blbec. Už jsem napsal kosmonautovi, ať vstoupí do výboru SVJ a začne makat pro ostatní vlastníky. A takto dnes funguje veřejný prostor na webu, a za chvíli to bude i v meziosobní komunikaci: blbci a HLUPÁCI, co nemají v hlavě NIC, co neví o ničem NIC, si myslí, že mají právo se vyjadřovat ke VŠEMU, a potom to tak vypadá… Nevypadá – to tak je všude, kam se podíváte, kdekoliv, kam mají dosah nejchytřejší… předseda výboru SVJ

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".