Klepání ve stoupačkách ( i 3 hodiny vkuse večer)

Vložil Artemis, 8. Říjen 2017 - 13:29 ::

Dobrý den,

cca již 3 týdnem (tedy od začátku topné sezony) v ložnici ozývá nepříjemné klepání ze stoupačky. Interval je tak cca 10–15 vteřin a je to takové kovové. Začíná to večer kolem 22té a trvá to cca 3 hodiny. Kdyby to třeba trvalo půl hodiny, tak to samozřejmě neřeším, al navíc jsou to zvuky, které nelze ignorovat, zvlášť když jsou tak nahlas, že by přivedly ke sluchu i hluchého, nejhorší je, že ráno to znova začne i třeba v půl páté a trvá to třeba do šesti, pak to začne na chvíli v sedm. Už mi to začíná dost vadit. Jsem novým vlastníkem, tak mám docela strach, že na mé naléhání nebude SVJ brát ohledy. Kolik by stálo, kdybych si to nechala nějak odborně posoudit a také opravit sama? A mohu pak tuto částku požadovat po SVJ? Zítra jim určitě napíšu, abych to měla písemně. Řešíte také takový problém? Nebo řešili a pokud to dobře dopadlo, jak jste to vyřešili? Děkuji předem za všechny odpovědi.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Kostka (bez ověření), 8. Říjen 2017 - 19:11

  Průchody konstrukcemi jsou pružně uložené?

  Vložil BVP (bez ověření), 8. Říjen 2017 - 16:20

  Dobrý den,

  přesně vím jaký problém popisujete. Přesně před rokem jsem bydlel s rodinou měsíc u kamaráda počas rekonstrukce svého bytu. U něho v ložnici se ozývali stejné zvuky jako kdyby kovové klepání. Nešlo usnout a to spávam hodně tvrdě.

  Někde jsem četl, že je špatná diletace a to v místě podlahy/stropu kde prochází potrubí topení od sousedů kteří bydlí pod vaším bytem nebo nad Vámi. Klidně to může být i o 5 pater pod/nad Vámi. Pro představu: v podlaze je trubka třeba 30 mm a skrz ní prochází trubka od topení cca 25 mm. Takže po obvodu trubky od topení by měla být mezera. Nejhorší je, když se ty dve trubky v některém místě dotýkají! Zapne se topení teplem se trubka roztahuje a začne to divné klepání. A ráno znovu, když teplárna pustí teplo.

  Bohužel přijít na konkrétní místo bude problém. Určitě bych žádal předsedu o urychlené vyřešení problému, bud´písemně nebo na shromáždění. Osobně bych nic neopravoval ani nefinancoval sám, počkal bych si na vyjádření SVJ. Celý systém vytápění je společný majetek a opravy hradí všichni!

  Vložil Mrzout, 8. Říjen 2017 - 20:36

  Jen blb napíše:

  1. přesně vím jaký problém popisujete.
  2. Bohužel přijít na konkrétní místo bude problém.
  3. Někde jsem četl, že je špatná diletace

  Mrzout

  Vložil P_V (bez ověření), 8. Říjen 2017 - 20:02

  Možných řešení je víc, všechna však přesahují pravomoc obyvatele bytu. Stavební řešení – instalovat dilatační průchodky tam, kde jsou trubky jen tak zaházené betonem, už tu bylo zmíněno.

  Když to nejvíc klepe večer a pak ráno, možná že za tím stojí tzv. noční útlum. To je automatické snížení teploty topné vody přes noc ve snaze ušetřit. S termostatickými ventily to moc smysl nemá, protože ten na snížení teploty reaguje otevřením, aby topný výkon zvýšil, a navíc to vytváří ranní výkonové špičky, které každá kapitalistická teplárna řádně penalizuje. Takže by mohlo pomoci, ten noční útlum nechat zrušit.

  Nebo je možné, že se automatika regulující topnou soustavu za určitých okolností rozkolísá a teplota lítá nahoru a dolů. To by vyžadovalo nějakou diagnostiku, zaznamenávání teploty topné vody, zda je to tím.

  U nás se stav částečně zlepšil po výměně starých kompenzátorů. Při instalaci nových kompenzátorů topenáři seřídili montážní rozteč, jelikož si to někde za ta léta sedlo.

  Vložil roztomily, 8. Říjen 2017 - 14:14

  Zdravím, je nejprve nutné závadu nahlásit výboru SVJ! Pokud SVJ závadu nebude řešit, pak jim závadu znovu nahlašte doporučeným dopisem s termínem do kdy očekáváte vyřešení. Teprve pak bych začal shánět informace jak daný problém řešit sám na náklady společenství. Klepání stoupaček není nic ojedinělého, výbor by měl vědět jak to řešit. Prohlédnout zda trubky mohou dilatovat (jestli někdo při rekonstrukci trubky neutěsnil/nep­řivařil ap.), zda někdo nevyměnil radiátory nebo neodstranil termostatické ventily nebo se někde neutrhla kuželka termostatického ventilu.

  Vložil Artemis, 8. Říjen 2017 - 14:30

  Děkuji Vám za odpověď, určitě se jim zítra ozvu a nahlásím to, jen jsem si radši chtěla dopředu zjistit, kolik by to tak stálo, kdyby SVJ odmítlo věc řešit.

  Vložil Nový (bez ověření), 9. Říjen 2017 - 8:56

  Příčin klepání může být více. Jednou z nich, kterou můžete sám ověřit je kontrola průchodu stupačky podlahou. Zkuste zahýbat stupačkou, poznáte, zda se se stupačkou dá lehce pohnout nebo ne.

  V mém případě jsem zjistil, že se stupačkou nedalo vůbec pohnout, pak jsem zjistil, že otvor v průchodu přes podlahu byl zabetonovaný. Po odstranění betonu a jeho zbytků v průchodu v podlaze se stupačka uvolnila a klepání přestalo. Také může být stupačka natlačena na jednu stranu průchodu, o kterou při pohybu stupačky dře. To se mohlo stát např. při instalaci termostatických ventilů. V tom případě povolte upevnění radiátoru a pohněte celým radiátorem žádaným směrem tak, aby stupačka procházela středem průchodu.

  Vložil Petr, 8. Říjen 2017 - 16:34

  Hledejte zde téma „klepání“. Nikdo jiný ten zvuk neslyší? Ohlašte to výboru emailem. Pokud písemně, tak s dodejkou. Není problém, obrátit se s dotazem na odbornou firmu a hlavně na technika správy. Máte někoho takového, nebo je pan předseda zároveň technikem ? Postupujte dle stanov. Máte je vůbec k dispozici ? Kolik by to stálo vám řekne dotyčný řemeslník, pokud zjistí příčinu.

  Vložil Mrzout, 8. Říjen 2017 - 17:25

  Vy jste se totálně zavzdušnil

  Mrzout

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".