kdy je nutné podat žádost k soudu ohledně zrušení rozhodnutí shromáždění?

Vložil Marta L. (bez ověření), 27. Říjen 2011 - 17:15 ::

Dobrý den,

mám problém, tak jsem početla v diskusích a protože z toho nejsem moudrá, tak teď ještě prosím o radu. V mašem SVJ je většina majitelů pasivně naivní kluiduchtivci, jeden aktivně agresivní manipulátor (hádejte, jakou má úlohu) a já s manželem pravděpodobně asertivně šťouraví problémovci. Nedávné shromáždění rozhodlo proti naší vůli o omezení našeho vlastnického práva nad výlučně naším majetkem v SJM. Rozhodovalo tedy nikoli o hospodaření s majetkem společným v rámci SVJ, ale o majetku ve výlučném vlastnictví mém a manželově (tento krok stranou řešily v poslední doby diskuse o bojleru nebo o dětském hřišti). Z diskusí (i selskou logikou) vyplývá, že takové rozhodnutí je neplatné. Ale už není řečeno, jestli je potřeba proti němu použít opravný prostředek dovolání se neplatnosti u soudu, kde bychom vystoupili jako přehlasovaní majitelé. Tahat po soudech se nám moc nechce, čas i peníze jde investovat jinak, ale zarazila mě zmínka o tom, že pokud rozhodnutí nedám do půl roku k soudu, bere se to v případném právního konfliktu, jako bychom s touto pošahaností souhlasili a ztratili možnost případně protestovat později.

díky

Marta L.

  • zápis ze shromáždění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil lolek (bez ověření), 28. Říjen 2011 - 4:47
  • cit.„…zda je platné, nebo neplatné absolutně, nebo neplatné relativně…“
    • opište sem přesně Vaše usnesení jinak to tady nikdo neposoudí.

lolek

Vložil lake, 27. Říjen 2011 - 23:06

Není nutné podat žalobu. Můžete se prostě smířit se situací. Záleží na tom, o co Vám konkrétně jde. Též na obsahu usnesení – zda je platné, nebo neplatné absolutně, nebo neplatné relativně. Podrobnosti neuvádíte, nelze více sdělit.

lake

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".