Kamery v domě a přístup k záznamu

Vložil Karl (bez ověření), 11. Únor 2019 - 18:52 ::

Dobrý den, ve vestibulu našeho domu máme dvě kamery. Rád bych věděl kdo všechno může mít přístup k záznamu. Naše vedení společenství a správcovská firma se chovají jako kdyby jim dům patřil. Zaplať a pokud možno drž hubu. Takže já jsem zaplatil za pořízení kamer a za jejich provoz ale když potřebuju vidět co se ve vestibulu dělo a kdo na mě v noci zvonil tak to nejde. Chci vidět pokud možno online co se v domě děje. Je nějaká šance jak k tomu vedení přimět nebo zákon ? Je to také moje kamera.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Občan ČR (bez ověření), 11. Únor 2019 - 23:01

  Kamery v bytových domech se instalují obecně pro ochranu zdraví a majetku.
  Pokud mne v noci bezdůvodně budí zvonek, já vstávám ve 3h. do práce, jde o zdraví. Klidně bych šel na policii, ať si záznam vyžádá ona. Protože je možné, že se na záznamu objeví třeba předseda, když má takový problém sdělit původce obtěžování. Slušní zástupci vlastníků pracují např. takto: http://nadomovine.cz/…system-domu/ Co se týče „Chci vidět pokud možno online co se v domě děje.“ i to lze: http://www.eurosafe.cz/…loveho-domu/ Ale v tomto případě doporučuji pořady – Vyvolení, Big Brother atd. které potřebu šmírování spíše uspokojí. Vypínat si na noc zvonek je výborný nápad. „Oceníte“ jej v jakékoliv krizové situaci, která může v domě nastat.

  Vložil asi tak (bez ověření), 12. Únor 2019 - 2:56

  Občane, píšete nesmysly. Kamerový systém nemusí mít online záznam a pravděpodobně jej taky nemá. Ale neváhejte, běžte na policii a běžte i třeba někam jinam. To bude nejlepší, co uděláte.

  Vložil Občan ČR (bez ověření), 12. Únor 2019 - 23:49

  „Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.“

  Kurt Tackmann

  Vložil Jarda_, 12. Únor 2019 - 10:17

  V prvé řadě vlastník, tj. investor, musí mít možnost získat informaci, zda jde o kamery se záznamem a kdo konkrétní k němu má přístup. Můj názor.

  Ps: Pokud jde o tu policii, tak bych si s tím poradil, nebudu psát návod, ale myslím že je cesta. Pokud je záznam.

  Vložil REVRES ÝHATYV (bez ověření), 13. Únor 2019 - 19:45

  plácy, plácy, plácy…

  Proč byste měl mít možnost získávay bvůbec nějaké ynoformace, trestanče „Jardo“. Tadi se bavíme o kolektivním prostředku k e zjištění, jak „daleko jste od hranice mého nosu“… a to nejde jinak než kamerami. Záznam z kamer je samozřejmě majetkem většiny v SVJ a Vy nemáte co očumovat tytá záznamy. Ještě byste zjistil, kdy chodí předseda domů a vykradnúl byste ho.

  Vložil asi tak (bez ověření), 11. Únor 2019 - 20:22

  Na kamerový záznam nemáte nárok. Kamerový záznam má právo prohlížet pouze osoba odpěvědná a s největší pravděpodobností jsou kamery ve vestibulu nainstalované pro ochranu i vašeho majetku. Rozhodně tam nejsou proto, abyste si prohlížel kdo na vás v noci zvonil. Vypněte si na noc zvonek. Nejste osobou, která by měla, mohla sledovat online co se v domě děje. Provoz kamer podléhá přísným pravidlům GDPR a jsem přesvědčený, že to máte ve vašem svj takto, tedy správně ošetřené. Kamery ve vestibulu nejsou vaše, to si vysvětlujete špatně. Pouze kamera, kterou máte v bytě je vaše a tu nemůžete používat na sledování vestibulu domu ani na sledování, kdo v noci zvoní na váš zvonek.

  Vložil Jarda_, 11. Únor 2019 - 19:42

  Hlasoval jste za kamery?

  Co takhle poslat požadavek podle GDPR, co všechno na vás SVJ shromažďuje a to včetně záznamu na kamerách :-)

  Ale bez záruky, svj vám pravděpodobně ani neodpoví…

  Já bych blokoval do budoucna jakoukoliv údržbu kamer – co spolyká peníze – s tím, že jsou vlastníkům k ničemu, musíte ale přesvědčit část vlastníků, že z kamer nemají užitek atp.

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 13. Únor 2019 - 20:52

  „Já bych blokoval do budoucna jakoukoliv údržbu kamer – co spolyká peníze“

  Jak byste to prosím chtěl učinit? Také chci blokovat jisté polykání peněž, jenže se mě nikdo neptá.

  Vložil Jarda_, 13. Únor 2019 - 23:37

  Dobrá otázka. Možnosti jsou např.:

  • přesvědčit vlastníky, že jim kamery vzaly např. plácnu 140.000 Kč a soukromí (jak komu, že) a nepřinesly žádného užitku (krade se stejně – například…)
  • nachytat výbor na jiných věcech a udělat s nimi deal (kamery pryč a nebudu řešit ten váš průšvih XY)

  Berte to jako námět na diskusi…

  Vložil Jarda_, 12. Únor 2019 - 10:12

  Takže odpovědi se nedočkám, názoru také ne a militantní mínusovač může řádit :-) jako vždy…

  Vložil anonymouk (bez ověření), 11. Únor 2019 - 19:22

  Naše vedení společenství a správcovská firma se chovají jako kdyby jim dům patřil.
  Takových je. Ale to je i váš problém, i vy jste odpovědný. Když se vám výbor nelíbí, zkuste ho shodit, pokud budete mít dostatek hlasů. Někdo výbor zvolil. Jinak váš dotaz směrujte na ÚOOZ.

  Vložil MartinII, 15. Únor 2019 - 15:00

  O kamerách je zde mnoho příspěvků, takže hledejte. Aktuální informace na webu ÚOOÚ. A odpovědi na otázky si vyjasněte komunikací s úřadem.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".