je syn vlastníka bytu automaticky člen SVJ?

Vložil Franti48114, 10. Červenec 2018 - 15:35 ::

V našem SVJ je členkou výlučný vlastník bytu, která má již zletilého syna. Je tento její syn automaticky člen SVJ,když doposud není vlastníkem žádné jednotky v našem SVJ,zapsané na jeho jméno v KN ?

  • NENÍ
  • § 1194 odst. 2

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil petr123 (bez ověření), 10. Červenec 2018 - 18:10

Samozřejmě, že automaticky není členem! Ale pokud by mu dala generální plnou moc, tak jí může zastupovat a jednat jejím jménem.

Vložil Jan77 (bez ověření), 10. Červenec 2018 - 16:53

Samozřejmě není.

Vložil MartinII, 11. Červenec 2018 - 13:09

Dle NOZ

§ 1194 (2) Členství ve společenství vlastníků je neoddělitelně spojeno s vlastnictvím jednotky.

§ 1177 (1) Kdo nabyl jednotku do vlastnictví, oznámí to … vlastníkům jednotek prostřednictvím osoby odpovědné za správu domu nejpozději do jednoho měsíce ode dne, kdy se dozvěděl nebo mohl dozvědět, že je vlastníkem.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Vlastnictví jednotky a tudíž členství lze zkontrolovat v cuzk.cz (katastr nemovitostí). Seznam členů by měla osoba odpovědná za správu domu vést v „evidenci členů“

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".