Je povinností ohlásit zasklení lodžií?

Vložil Kamil Novák (bez ověření), 21. Leden 2020 - 9:25 ::

Dobrý den,

chtěl bych vás požádat o konzultaci. Asi v roce 2003 jsem provedl zasklení lodžií na své náklady. Při konzultaci se stavebním úřadem mi bylo sděleno, že pokud použiji certifikovaný bezrámový systém, který zapadá do bytové výstavby, tak žádné povolení řešit nemusím. Jedná se o družstevní byt, který patří pod bytové družstvo + máme samosprávu.

Nyní v roce 2020 se plánuje rekonstrukce a samospráva tvrdí, že bude kompenzovat zrušení zasklení pouze těm, kteří ho ohlásili.

Zasklení mi provedla renomovaná firma, která zasklívá i dnes. Mám certifikáty a faktury. Mám podle vás šanci podat nějaký rozpor a trvat na kompenzaci? Jaké kroky by jste mi doporučili? Přece jenom jsem zhodnotil svůj podíl ve družstvu. Připadá mi, že samospráva se snaží za každou cenu ušetřit a řeší nesmysly.

Děkuji za reakce

S pozdravem

Kamil Novák

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vlastnik * (bez ověření), 21. Leden 2020 - 16:47

  Připadá mi, že samospráva se snaží za každou cenu ušetřit a řeší nesmysly.

  Aby ne, samospráva odpovídá za správu majetku družstva a musí hlídat výdaje, neproplácet to, co nemusí. Člen družstva je pouhý nájemce.

  Vložil Kamil Novák (bez ověření), 22. Leden 2020 - 10:10

  Změnilo by se moje postavení pokud bych byt převedl do osobního vlastnictví? Děkuji všem za reakce.

  Vložil JaVa, 22. Leden 2020 - 10:29

  Ano, Vaše postavení se převodem bytové jednotky do svého vlastnictví zásadně změní.Vůbec jste se nezmínil o tom, že váš dům již byl rozdělen na jednotky?To by celou situaci naprosto změnilo!Co je o lodžiích uvedeno v Prohlášení vlastníka k budově? Přeji hezký den.JaVa

  Vložil JaVa, 21. Leden 2020 - 9:46

  Pokud jste provedl to zasklení lodžie s písemným souhlasem vlastníka domu/družstva a nyní Vám ho nechá družstvo odstranit,pak zřejmě máte na refundaci nárok.Samozřejmě, pokud není v dokumentu,kterým Vám bylo zasklení povoleno, určeno jinak. Přeji hezký den. JaVa

  Vložil Petr123 (bez ověření), 21. Leden 2020 - 9:34

  Byt je součástí družstva a tedy ho družstvo vlastní. Na vaše neschválené zásahy předpokládám vůbec nebudou vrát zřetel.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".