Je hybridní pošta České pošty důkazem o doručení?

Vložil platito (bez ověření), 3. Březen 2019 - 12:17 ::

Náš správce chce automatizovat posílání nových evidenčních listů, upomínek a vyúčtování služeb a přejít na hybridní poštu České pošty. Funguje to tak, že ze systémů správce se odešle dávka do systému pošty, tam se dopisy vytisknou, zobálkují a odešlou.

Je potvrzení z tohoto elektronického systému potvrzením o doručení pro případ soudního sporu?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Anonymousek (bez ověření), 5. Březen 2019 - 15:44

  Jistěže je. Navíc můžete prokazovat obsah zásilky. To při klasickém papírovém podání nemůžete.

  Až na to, že doporučenou může převzít kdekdo, ale to je stejné i při osobním papírovém podání.

  Vložil TN. (bez ověření), 5. Březen 2019 - 16:24

  Tak jak jsem pochopil tuto službu, tak odpovídá obyčejnému dopisu, nikoli dopisu doporučenému.

  Čili daná správcovská firma, která svoje počítačové systémy napojí na Českou poštu, bude schopna advokátovi SVJ pouze dodat vytištený podklad, že odeslali příkaz do systému České pošty.

  Nebude schopna ale dodat podepsanou doručenku, protože pošťačka obálku pouze vhazuje do schránky (připomínám, sklužba hybridní pošty je ekvivalent obyčejného dopisu).

  A je hluboká pravda, že v případě vyúčtování je nutno prokazovat doručení.

  Pouze v případě upomínky stačí dokazovat odeslání, ale soud může přihlédnout k námitce dlužníka, že upomínku nedostal a nepřiznat náklady řízení. Už jsem se s tímto setkal a soud opravdu náklady řízení nepřiznal, dodali jsme do žaloby pouze podací lístek (doporučené odeslání). Od té doby posílám upomínky v obálce se zeleným pruhem s dodejkovou přílohou, kterou dlužník podepíše, poštovné aktuálně stojí cca 60 Kč. Náklad přenášíme na dlužníka.

  Stejně tak jsem četl zamítavý rozsudek, kdy soud zamítl část žaloby o zaplacení, protože SVJ nebylo schopno prokázat doručení evidenčního listu se zvýšenými zálohami.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Březen 2019 - 16:30

  je potvrzení o doručení jen a pouze podpis na doručence, která může mít elektronickou podobu. Ovšem jestli pošta takto vybavena netuším.

  Vložil Anonymousek (bez ověření), 5. Březen 2019 - 15:47

  Hybridního pošta je něco jiného, v podstatě jde o dopis on-line který můžete i sám poslat.

  Bohužel teď zavedli cut time z 16 na 14 hod. a zdražili to myslím. Takže na poště to pošlu až do 18h s zítřejším doručením…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".