Jakým způsobem postupovat při označení parkoviště jako soukromého?

Vložil IUR (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 10:25 ::

Dobrý den, prosím o radu. Každý vlastník bytu v našem domě je rovněž majitelem jednoho parkovacího místa. Parkoviště je přímo u bytového domu, ale není nijak značeno. Jak asi tušíte, začali nám tam parkovat lidé, kteří zde ani nebydlí. Jakým způsobem máme postupovat stran označení parkoviště? Je lepší označit každé parkovací místo zvlášť nebo si zařídit společnou značku? Na koho se obrátit? Budu vděčná za Vaše doporučení. Děkuji.

  • řeší samostatně vlastníci poze

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 11. Srpen 2018 - 15:11

jen Vaše jméno nikoho se neptejte a dejte si tam uzamykatelnou parkovací zábranu. DZ je k ničemu.

Vložil Vlk (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 12:03

Dobrý den IUR, obraťte se na příslušný odb. dopravy městského úřadu, pod který spadá Vaše obec, a podejte si žádost o stanovení trvalého dopravního značení. K tomu budete určitě potřebovat výkres se zakreslením Vámi požadovaného dopravního značení (např. A) při vjezdu na parkoviště značku IP12 s dodatkovou tabulkou E12 s uvedením například názvu Vašeho SVJ nebo jiného Vámi zvoleného textu nebo za B) na ploše parkoviště vodorovnou značku V10e doplněnou dodatkovou tabulkou E12 na sloupku s uvedením např. čísla bytové jednotky – to je z důvodu stěhování lepší než uvedení SPZ), tento výkres Vám musí schválit Policie ČR dopravní inspektorát a přiložíte ho k žádosti. Také budete potřebovat souhlas od vlastníků parkovacích míst. V první řadě, ale zajděte na ten odb. dopravy určitě Vám ochotně poradí co vše budou chtít doložit. Přeji Vám hodně zdaru. Vlk P.S.: My před SVJ máme parkoviště obecní a tak dost často parkuji i 500 m od baráku. :-(

Vložil Jan77 (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 12:03

Soudím, že se jedná o parking na pozemní komunikaci (byť na soukromém pozemku) – pak musíte věc řešit na úřadě – s odborem dopravy (ten si vyžádá i stanovisko Policie ČR).

Viz https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1997-13… § 25

Vložil anonymouk (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 11:58

dopravní značky může povolit jen správní orgán.

Vložil radka222222 (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 10:27

opravdu je na katastru každé parkovací místo zapsáno na jednotlivé vlastníky?

Vložil IUR (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 10:30

Ano, opravdu.

Vložil Anonymoushhj (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 19:21

Pak ale toto neřeší SVJ nejedna se o společnou část domu ani pozemku

Vložil JarekSVJ, 9. Srpen 2018 - 23:20

Velmi správně…SVJ je o společných prostorech, které určuje listina zvaná Prohlášení vlastníka a o společných službách.

Vložil radka222222 (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 10:35

tak to máte super, i když se mi tomu nechce věřit. naprostá většina svj to má tak, že „parkovací stání“ vlastní každý jen určitým podílem. rozparcelování jednotlivých parkovacích stání před barákem jsem ještě v katastru neviděla.

Vložil Bruno2, 9. Srpen 2018 - 11:41

Paní Radko, já už jsem vymezených parkovacích stání pro jednotlivé vlastníky viděl celou řadu, např. zde: https://nahlizenidokn.cuzk.cz/…zObjekt.aspx?… K dotazu: v našem případě máme jednu společnou dopravní značku pro všechna parkovací stání s dodatkovou tabulkou „pro obyvatele domu č.p.xx“. Dále má každý nainstalovanou parkovací zábranu a já jsem si na své místo navíc namaloval bílou barvou značku podobnou dopravní značce zákaz zastavení. Pokud byste se rozhodli pro dopravní značku, navštivte odbor dopravy, tam obdržíte potřebné informace.

Vložil Blanka V (bez ověření), 15. Srpen 2018 - 9:21

Dobrý den pane Bruno2, můžete nám poradit, zda k vybudování parkovacích stání na společném pozemku SVJ ( vybudování z vlastních prostředků každého zájemce) musí být souhlas všech vlastníků SVJ nebo nadpoloviční většiny? V našem případě 12 vlastníků, z toho 8 samofinancujících zájemců o parkovací stání . Díky moc Blanka

Vložil radka222222 (bez ověření), 15. Srpen 2018 - 10:46

protože budete budovat na pozemku, který 100% nevlastníte. a je tam aspoň 12 míst?

Vložil f (bez ověření), 9. Srpen 2018 - 14:18

„navštivte odbor dopravy, tam obdržíte potřebné informace.“

Odbor dopravy soukromý pozemek nezajímá.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".