Jaké má pravomoce domovník-splnozmocněnec SVJ?

Vložil Šárka. (bez ověření), 25. Září 2017 - 13:13 ::

Dobrý den.

U nás v bytovém domě máme problematickou rodinu která dělá nepořádek na chodbě a před domem.Ruší noční klid a psi neustále štěkají.Navíc mají sprosté a nevychované děti.Domovník tvrdí že upozorní pronajimatele a to je asi tak všechno co dělat může.Já jsem toho názoru že by se mělo vše písemně oznámit na odbor péče o rodinu a děti,hygienická okresní stanice v danné oblasti.A to vše písemnou formou jistého problému s podpisy všech vlastníků.Nebo je snad jiný postup?Děkuji za každou odpověď.

  • Udělejte to sama

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Blanka. (bez ověření), 25. Září 2017 - 15:14

Dobrá zpráva je že odpor péče o rodinu a děti ověřuje a to zdůrazňuji velmi pečlivě každé oznámení.Takže doporučuji oznámení napsat!!

Vložil abcd (bez ověření), 25. Září 2017 - 13:51

Víte co udělá hygiena, když oznámíte, že je u vás v domě a před domem nepořádek? Pošle svj dopis a nařídí úklid.

Vložil Nula (bez ověření), 25. Září 2017 - 21:48

„Víte co udělá hygiena, když oznámíte, že je u vás v domě a před domem nepořádek? Pošle svj dopis a nařídí úklid.“

Odkud hygiena dovozuje, že odpovědný je správce věci, a nikoliv vlastník věci?

Vložil janica, 25. Září 2017 - 21:30

A co byste po ní požadoval? Naběhli by do baráku, postavili rodinu do pozoru nebo provedli úklid v bytě a domě? Hygiena má velice omezené možnosti. Řeší situaci na základě oznámení, pokud se objeví např. v domě hlodavci a hmyz. Pokud je v domě problémová rodina, tak musí řešit situaci majitel domu, policie, přestupková komise, sociálka.

Vložil radka222222 (bez ověření), 25. Září 2017 - 13:46

co to u vás znamená nevychované? Konkretizujte prosím. Jsou najezené? Chodí do školy? Jsou týrané, zanedbávané či zneužívané? Co chcete konkrétně oznámit na OSPOD? A co budete hlásit na hygienu? Co myslíte tím nepořádkem? Co dělají konkrétně v době nočního klidu?

Vložil 789 (bez ověření), 25. Září 2017 - 13:35

V svj není žádný domovník. Pokud jste si nějakého zvolili, tak jste mu snad dali pravomoci sami. Tak se na pravomoci vašeho domovníka neptejte. Můžete si oznamovat co chcete a kam chcete, vždyť je domokracie. Ale co od toho očekáváte?

Vložil MartinII, 27. Září 2017 - 17:46

Nejste první, kdo píše cosi o domovníkovi. Kde jste ten pojem „vzala“ v NOZ a ve stanovách ?

„Já jsem toho názoru že by se mělo vše písemně oznámit na odbor péče o rodinu a děti, hygienická okresní stanice v danné (správně „dané“) oblasti. A to vše písemnou formou jistého problému s podpisy všech vlastníků.“

Když „jste nějakého názoru“, tak tak učiňte. Jste si jista, že podepíší všichni vlastníci ? Hledejte rušení nočního klidu apod. témata, která se vás týkají, buď zde nebo jinde na internetu. Buďte si jista, že toho najdete dost.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".