izolace střechy-vlastnictví SVJ?

Vložil Jiřina (bez ověření), 6. Září 2018 - 13:08 ::

Dobrý den, kdo je odpovědný za izolaci střechy u půdní vestavby? Patří to do společných částí domu či je to pouze po krov? Soused koupil prázdný půdní prostor, kde udělal půdní vestavbu včetně izolací. Poté zjistil, že jsou izolace vadně provedené a žádá o náhradu a opravu z fondu SVJ jakožto vlastníka obálky domu, tedy i střechy a izolací. Původní prázdná střecha, kterou kupoval byla tvořena pouze taškami,latěmi a krokvemi. Bez izolací. Má nárok na proplacení izolací přes SVJ? Kam až sahá společný prostor? Děkuji

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil .. (bez ověření), 6. Září 2018 - 17:34

    Když soused udělal izolace blbě, nemůže se domnívat, že dostane od SVJ nějakou náhradu. K tomu není žádný důvod, je to jeho problém.

    Vložil Jan77 (bez ověření), 6. Září 2018 - 17:27

    Soused opravdu koupil prostor ve smyslu kupní smlouva na nebytovou jednotku? V tom případě hledejte odpověď především v Prohlášení vlastníka budovy – tam je vymezené, co je společné. Společné části jsou ale rovněž vymezené zákonem : NOZ § 1160.

    Z kontextu spíše plyne, že uzavřel Smlouvu o výstavně se všemi vlastníky v domě a vestavbu teprve realizoval. V tom případě spíše hledejte stejné náležitosti v této smlouvě – plus tam mají být upraveny vzájemné povinnosti stavebníka a ostatních vlastníků. Z hlediska právní jistoty dost bude záležet na kvalitě smlouvy.

    Vložil MartinII, 7. Září 2018 - 17:28

    Je opravdu překvapivé pokládat dotaz, zda má prodávající (zde všichni ostatní vlastníci) nahradit špatně provedenou následnou izolaci kupujícím. Kdyby se to týkalo vaší chalupy, tak byste se takovým požadavkem kupujícího zabývala ? První věta dotazu mne dokonce zmátla, dělá dojem, že kupující „kupoval“ půdu s izolací. V další části dotazu potom píšete, že izolaci dělal následně kupující.

    Mimo dotaz předpokládám, že prodej proběhl legislativně správně (schváleno shromáděním přísl. kvórem a Smlouva o výstavbě, viz např. pan Jan77 (který vám odpověděl i zde) ve vláknu www.portalsvj.cz/…r-pudy-v-svj).

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".