Izolace části základů domu.

Vložil Drag (bez ověření), 13. Srpen 2018 - 11:46 ::

Dobrý den, mám byt v přízemí. Přímo ke dvěma vnějším stěnám je mírně svažitý terén, takže když zaprší voda jde rovnou k mým zdem. Myslím si, že kvůli tomu mám v bytě vlhké zdi a plíseň. Chtěl bych nechat odkopat a zaizolovat zdi kolem mého bytu třeba i na vlastní náklady. Je třeba odkopat asi 70cm do hloubky a zhruba 1/7 obvodu domu. Předseda svj mi ale řekl, že mi to nedovolí protože se bojí, že by dům mohl spadnout nebo popraskat. Stavební inženýr mě ujistil, že dům určitě nespadne ani nepopraskají zdi. Potřebuji tedy souhlas všech vlastníků ? Popř. projektovou dokumentaci?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil AsiTak, 15. Srpen 2018 - 9:57

  Naše SVJ realizovalo stejnou akci, ale do hloubky podlahy sklepních prostor, tj. 2,5–3 m. Většinou jsou poškozeny průchody rourových rozvodů vody, plynu a odpadu a tyto je třeba opravit. Opravy byly realizovány v úsecích cca 4m. Poškození domu nehrozí!

  Vložil wefrw (bez ověření), 15. Srpen 2018 - 10:57

  Bylo odvodněno? Slepena nopovka?

  Vložil fwef (bez ověření), 14. Srpen 2018 - 9:21

  Mělo by řešit SVJ komplexně jako dům. Jednu stěnu lze udělat za předpokladu že bude spád a bude spád ke kanalizaci. Pozor na kvalitu provedení, použití geotextilie – každý dává jinak někdo vůbec. Dalším problémem je nopová folie, spoje se musí slepit aby to bylo funkční.

  Vložil ID (bez ověření), 14. Srpen 2018 - 4:30

  Musite si predne zjistit jak je vase budova vlastnicky rozdelena. Pokud je obvodovy plast kt uvazujete sanovat tzv SCD coz je vzdy v SVJ, tak stavebnikem provadejicim sanaci v souladu se SZ, NOZ, etc. musi provadet o.o. za spravu spolecne nemovite veci. Pravo ke stavbe kt.se ma zmenit se doklada prilohou k zadosti stavebnika na prisl. SU.

  Vložil P_V (bez ověření), 13. Srpen 2018 - 12:47

  Hlavně by to ten inženýr měl dát písemně, že to nespadne. Nejlépe i s celým projektem, jak by si to odvodnění představoval, aby byla odpovědnost za úspěch na něm. S tím snad už bude předseda souhlasit.

  Vložil Drag (bez ověření), 13. Srpen 2018 - 18:37

  Projekt dostanu, to nebude problém. Chci se ale pro jistotu zeptat jak mám postupovat v případě jeho nesouhlasu? A potřebuji dostat celých 100% hlasů nebo stačí nadpoloviční část? A ještě jsem se chtěl zeptat zda je někde zapsáno komu patří který sklep/sklepní kóje.

  Vložil ProDrag (bez ověření), 14. Srpen 2018 - 9:05

  uvedeno v prohlášení vlastníka. Má výbor a katastr

  Vložil fwef (bez ověření), 14. Srpen 2018 - 9:13

  mají předsedu svj píše

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".