instalace vlastního vodoměru

Vložil Rjapoš (bez ověření), 20. Listopad 2014 - 8:19 ::

Dobrý den,

potřeboval bych od vás prosím poradit. Koupili jsme byt v domě, kde mají společný vodoměr na studenou vodu (teplá není) a rozpočítávají spotřebu podle počtu lidí v bytech. Čeká nás kompletní rekonstrukce, při které bych si rád namontoval vlastní vodoměr na studenou vodu a platil to co spotřebuji (je mi jasné že se vyskytují nějaké „ztráty“ ve vedení, nebráním se tomu platit i část těch ztrát). Existuje nějaká vyhláška či zákon o který se mohu opřít a družstvo mi to musí umožnit? V této problematice se vůbec nevyznám, našli jsme pouze sbírku 372/2001 (VYHLÁŠKA Ministerstva pro místní rozvoj, kterou se stanoví pravidla pro rozúčtování nákladů na tepelnou energii na vytápění a nákladů na poskytování teplé užitkové vody mezi konečné spotřebitele) ovšem v ní se všude mluví pouze o teplé užitkové vodě, to náš případ není, jde mi o studenou.

Díky všem Rjapoš.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil P_V (bez ověření), 20. Listopad 2014 - 17:35

    Mně udivuje, že stále existují bytové domy, kde obyvatelům nevadí, že se voda rozpočítává nějakými umělými ukazateli (zákon 67/2013 Sb. § 5/2/b) a ne podle toho, kdo co vytočil. Včetně vopičáren jako spory o to, kolik osob v bytě žije.

    Ten vodoměr si tam klidně namontujte sám pro sebe, nemusí být ani ověřený protože se podle něj účtovat zatím nedá, a na shromáždění si připravte přesvědčivou argumentaci.

    Vložil RadekV, 20. Listopad 2014 - 18:41

    No, on hlavní problém je v tom, že cena vody je úplný nesmysl. 90% stojí „trubky“, voda je ve skutečnosti skoro zadarmo. Úspora vody nesníží náklady na trubky, takže za rok bude kubík dražší, aby se zaplatily trubky. Pokud někdo spotřebuje dvakrát tolik vody, jeho reálné náklady jsou jen o 10% vyšší.

    Vložil P_V (bez ověření), 20. Listopad 2014 - 21:49

    Jasně, až Rjapošova bytovka začne šetřit, zdraží městská vodárna vodu, vo tom žádná. Spíš jde o to, že bez vodoměrů obyvatele domu nezajímá protékající záchod, můžou si celý den chladit lahváče v tekoucí vodě, či jinak plýtvat, protože to přece zaplatí hlavně ti ostatní.

    Vložil RadekV, 20. Listopad 2014 - 21:54

    Nezaplatí skoro nic, páč je voda skoro zadarmo.

    Vložil P_V (bez ověření), 20. Listopad 2014 - 22:54

    Prozraďte nám způsob, jak ke snížení účtované ceny přimět vodárnu.

    Vložil P_V (bez ověření), 20. Listopad 2014 - 17:36

    oprava, § 5/2/a

    Vložil jjjjs (bez ověření), 20. Listopad 2014 - 8:41

    pokud nedokážete podepsat smlouvu s vodárnou na dodávku vody do vašeho bytu, tak je vám jeden vodoměr na nic – protože vodoměry v bytech jsou poměrové, nikoliv fakturační. buď všechny odběrná místa vybavit vodoměry, nebo alespoň Váš byt a větev ke všem ostatním.

    Vložil Rjapoš (bez ověření), 21. Listopad 2014 - 8:47

    Dobrý den,

    otázka 1) je nějaká možnost jak vybavit byt fakturačním vodoměrem? Nebo na to bych musel mít větev obcházející hlavní vodoměr v bytu? otázka 2) to jestli mi dovolí vyúčtovávat vodu za můj byt podle poměrového vodoměru je čistě závislé na jejich ochotě?

    Díky za rady Rjapoš.

    Vložil Evča (bez ověření), 20. Listopad 2014 - 18:15

    „pokud nedokážete podepsat smlouvu s vodárnou na dodávku vody do vašeho bytu“

    Vy to dokážete?

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".