instalace boxu na pecivo v chodbě ve společném prostoru

Vložil Adam (bez ověření), 1. Únor 2019 - 9:52 ::

Dobrý den, rád bych se zeptal zda je v pořádku když nám firma nainstalovala ve společném prostoru nehořlavou skříň kde jsou uzamykatelne boxy pro rodiny z bytové jednotky, které slouží na pečivo.Prý si večer objednají pečivo a ráno ho mají v tom boxu.Na chodbě kde je skříň s boxy umístěna je sice dost místa a nikoho asi neomezuje ale jen mě zajímá jestli je to legální a popřípadě kdo to té firmě mohl schválit když se mě nikdo neptal.Diky moc za reakci.Adam

  • Společné prostory

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil radka2222 (bez ověření), 1. Únor 2019 - 10:40

Pokud někdo něco umístí v společných prostorách, musí to mít odsouhlaseno shromážděním. Předpokládám, že firma oslovila všechny, je to schváleno spoluvlastníky prostor a na chodbě je „dost“ místa tak, aby skříňka nezavazela z hlediska požárních a bezpečnostních předpisů. Navíc, aby tam byli schopni to pečivo každý den dát, tak museli dostat od někoho klíče. Což by taky měli vlastníci vědět, že někdo cizí má přístup do domu.

Vložil Daňový poplatník (bez ověření), 1. Únor 2019 - 12:27

Není pravda, že shromáždění MUSÍ odsouhlasit umístění něčeho ve společných prostorách. To by platilo pouze pokud by tato kompetence shromáždění byla ve stanovách nebo pokud by si ji shromáždění vyhradilo usnesením. Což běžně není. Nebo najdete §, který by vám dával za pravdu? Ale není se čemu divit, radka2222 je královsky živena z našich daní a tak si může v pracovní době brouzdat internetem a rozdávat svá zavádějící moudra.

Vložil radka2222 (bez ověření), 1. Únor 2019 - 16:38

Od pondělí ležím doma, a právě naopak, pracuji i v době kdy marodím. Tak se starej o to, jak trávíš ty čas, za který tě jiný platí. Užívání společných prostor výhradně pouze některými vlastníky nelze bez souhlasu ostatních. A INSTALOVANA skříň asi bude pevně spojená, ne malá, tj. další problém je zásah do společných částí.

Vložil Františka (bez ověření), 1. Únor 2019 - 23:33

„Užívání společných prostor výhradně pouze některými vlastníky nelze bez souhlasu ostatních.“

Jak velkým podílem by mě být tento souhlas dán?

Vložil výhradně pouze některými vlastníky nelze bez souhlasu ostatn (bez ověření), 1. Únor 2019 - 17:25

Vis co to je vyhradni uzivani?

Lidi neblbnete! Radko kde delas, na jakem ouradu?

Takze kdyz vam mlikar doveze mliko a necha je pred domem, ojeje, vyhradne jste pouzili chodnik a to NELZE :-))

Vložil Daňový poplatník (bez ověření), 1. Únor 2019 - 17:47

Radka2222 bere penīze od finanční správy, takže z našich daní. Není zvyklá na odpor, neboť ona má vždy pravdu.

Vložil JaVa, 1. Únor 2019 - 12:54

Společné prostory, by se měly využívat pouze k tomu účelu,ke kterému jsou stavebně určeny!

  1. Každé jiné využívání, je možné pouze po vzájemné dohodě dotčených vlastníků jednotek případně schválením stavby SÚ a následnou změnou v PV. Samozřejmě, pokud toto nové využití společných prostor neporušuje,sta­vební,požární,hy­gienické normy a hlavně neomezuje na právech daných mu zákonem, někoho z vlastníků jednotek v domě.
  2. Pokud je k dispozici vyjádření hygienika,že je možné v těchto výše uvedených společných částech domu i krátkodobě skladovat potraviny přesně vymezeného druhu,pak je zřejmě vše v pořádku.

Opravdu máte povolení hygieny ke skladování potravin na chodbě bytového domu?Můžete zde prosím, toto vyjádření uveřejnit.

Děkuji a přeji Vám hezký zbytek dne.

JaVa

Vložil xx (bez ověření), 1. Únor 2019 - 10:10

Nenapsal jste jaký jste dům a co vlastně jste. SVJ, BD, spoluvlastnic­ký dům?

Vložil Jarda_, 1. Únor 2019 - 10:53

Pokud to nebrani hasicum, ani to neomezuje a neohrozuje nikoho z domu, tak je otazkou, proc by vam to mohlo nebo melo v SVJ vadit jinak, vsichni mate stejna prava a moznost uzivat spol. prostory…

Navic ta skrinka slouzi vicero vlastnikum a i vy ji muzete vyuzivat, vite k cemu to slouzi a treba jste jen nebyl na shromazdeni, kde se to projednalo. S tim pravdepodobne nic nezmuzete.

Prosim o odpoved na otazku, PROC vam to vasi a proc to resite? Dekuji.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".