hlasování_plna moc

Vložil Karolína Jacová (bez ověření), 16. Červenec 2014 - 8:06 ::

Dobrý den,

chystá se shromáždění vlastníků. Mám byt společně s manželem, tedy SJM. Správce však po nás chce vyplnit plnou moc, pokud půjde jen jeden z nás na schůzi. Jdu já, manžel nemůže, je tedy třeba aby na mě vyplnil plnou moc i když je to SJM?

moc děkuji

Jacová

  • Nový Občanský zákoník
  • společný zástupce

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 16. Červenec 2014 - 9:00

Karolíno,

nejedná se o klasickou plnou moc, ale o jednu z mnoha hloupostí NOZu, vtělenou do § 1185/2.

Spoluvlastníci jednotky mají zvolit společného zástupce. Asi by to mělo vypadat tak, že manžel a manželka zmocní manželku (případně někoho jiného), aby je na shromáždění zastupoval. Tj. měly by tam být 2 podpisy zmocnitelů. Podpis zmocněnce tam snad být nemusí, ale kdo ví, NOZ je paskvil.

Proč tomu tak je se mé maličkosti neptejte, nevím to a v případě SJM to považuji za buzeraci. Smysl to má např. u jednotky, která má desítky spoluvlastníků (klasicky garážová stání).

Hezký den!

Pavel

Vložil mostecak, 16. Červenec 2014 - 10:10

Pokud se spoluvlastníci (i manželé) nedohodnou, jak má zástupce hlasovat o jednotlivých usneseních, jak se toto řeší?

Vložil Pavel, 16. Červenec 2014 - 11:34

Mostečáku,

pokud se manželé nedohodnou na společném zátupci, tak nemohou hlasovat na shromáždění. Je to zejména jejich problém. Jejich hlas je nedělitelný podle ZoVB i NOZ.

Pokud se manželé neshodnou na jednom hlasování, tak se společný zástupce zdrží hlasování.

Druhotně je neúčast společného zástupce i problém SVJ, protože se třeba nesejde potřebná většina.

Hezký den!

Pavel

Vložil mostecak, 16. Červenec 2014 - 12:02

Aha, tak takto se to řeší, je to šikovné a dává to smysl. Děkuji za objasnění!

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".