Hlasování na Shromáždění

Vložil vladimir1, 5. Leden 2012 - 15:05 ::

Dobrý den,

10 měsíců již uplynulo od Shromáždění vlastníků a my (i po nesčetných urgencích) stále nemáme zápis.

Ale chtěl jsem se zeptat, pokud bylo hlasování o určité věci na této schůzi, je Výbor povinen (případně na výzvu) uvést jmenovitě, kdo jak hlasoval, nebo jen výsledek hlasování: například 66,4 % bylo ZA a 33,6 % PROTI ?

Máme totiž podezření, že výsledky hlasování(ústně vyhlášené tam na Shromáždění) mohly být zfalšovány. Ptám se obecně – do dalších hlasování(i když tady by mohlo být něco promlčeno – ale na druhé straně – nemohli jsme reagovat, když nemáme zápis).

Děkuji.

  • zápis ze shromáždění

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil PKK1 (bez ověření), 5. Leden 2012 - 16:19

Za pořízení zápisu je odpovědný SVOLAVATEL schůze shromáždění. Standardně je jím tedy výbor. Výjiměčně při neexistenci členů výboru (po jejich rezignaci) pak někdo jiný dle ustanovení ZOVB či znění stanov – členové s 1/4 hlasů.

Termín vypracování zápisu určen obecně není; může být však uveden ve vašich stanovách (zjistěte si to).

Povinnost výboru předložit jmenovitý přehled o hlasování v konkrétním hlasovacím kole bude zřejmě u SVJ jen vůči obecným soudům – na jejich výzvu o předložení a rekonstrukci průběhu shromáždění, pokud se na soud někdo obrátí s právním zájmem.

Podezření není jistota. Reagovat jste mohli. Možností je více, jak půsovit na svolavatele, předsedajícího, zapisovatele a ověřovatele zápisu, aby splnili „v rozumném časovém horizontu“ své povinnosti ze schůze shromáždění.

Vložil AnonymousX (bez ověření), 5. Leden 2012 - 16:00

Reagovat jste mohli, měli jste na to 6 měsíců.

Výbor nemusí uvádět jmenovitě kdo jak hlasoval. Správnost musíte kontrolovat při hlasování, později už kontrolovat nic nelze.

Pokud je vás více s takovým názorem, tak si zvolte jiné lidi do výboru.

Vložil vladimir1, 5. Leden 2012 - 17:16

Děkuji Vám za Vaše odpovědi.

Bohužel, zvolit jiné lidi, nakloněné „fyzické“ většině se

nám asi nepodaří.

Původní developer má v bytovém domě vždy potřebný počet

hlasů. (Psal jsem něco o tom již dříve, v souvislosti

jinou záležitostí, „jsme rukojmí developera“)

A vlastníky asi 95 % bytů prakticky nic nezajímá (kromě

jediného – jestli jim nájemce zaplatil…) – svoje

byty jen pronajímají a bydlí jinde …

Vložil Kadeřábek (bez ověření), 7. Leden 2012 - 2:08

na shromáždění navrhnout termín a způsob doručení zápisu a také se pokusit prosadit aby u hlasování bylo jmenovitě uvedeno kdo a jak hlasoval. Také můžete požádat výbor o nahlédnutí do zápisu nebo jeho kopii a to nejdříve telefonicky a v případě nevyhovění písemně doporučeně s poznámkou pokus o smír. Dalším stupněm je žaloba. Já u hlasování o závažných záležitostech vždy napíšu kdo se zdržel a byl proti protože to může být předmětem sporu nebo řešení škod a náhrad a jako předseda jsem odpovědný za správné provedení zápisu. Je to tedy můj zájem aby byl zápis jednoznačný.

Vložil Petr, 6. Leden 2012 - 16:20

Doufám, že nepopudím tazatele, ale napříště je dobré si dělat zápis pro sebe sám. Také se tu řešilo, že zápis neodpovídal skutečnosti. Podstatné je, aby se plnilo usnesení, i bez zápisu.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".