hlasování

Vložil radana1967, 28. Červen 2018 - 18:23 ::

Dobrý den. Dovolila bych si poprosit o informaci týkající se hlasování shromáždění SVJ v následující situaci. Někteří členové SVJ se shromáždění nezúčastnili a předali předsedovi SVJ plnou moc. Na shromáždění se uskutečnilo hlasování, o němž před uskutečněním shromáždění členové SVJ neměli žádné informace, tudíž předseda výboru za tyto členy hlasoval podle sebe. Je takové hlasování platné? Na shromáždění bylo mimo jiné řešeno dodržování požárních předpisů /umístění předmětů z hořlavých materiálů ve společných prostorách – garáže, chodby/ a předseda výboru SVJ nechal hlasovat o nedodržování požárních předpisů – jednoduše řečeno na závady vyplývající z požární revize nebudeme reagovat a vše zůstane v dosavadním stavu. O tomto postupu si myslím, že je protizákonný. Děkuji za vaše zkušenosti.

  • hlasování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JarekSVJ, 29. Červen 2018 - 12:53

Součástí každé pozvánky na shromáždění je i program, to znamená v pozvánce musí být jasně napsáno o čem se na shromáždění bude jednat a hlasovat, to by mělo být uvedeno i v plné moci k hlasování.

Vložil Pavel II (bez ověření), 28. Červen 2018 - 22:45

je OK. Ovšem hlasování o nedodržení požárních předpisů je zmatečné a právně neúčinné.

Vložil Hasič (bez ověření), 28. Červen 2018 - 21:07

„dodržování požárních předpisů /umístění předmětů z hořlavých materiálů ve společných prostorách“

Toto je častý omyl: Nerozhoduje hořlavost materiálu, tj. do únikových cest nelze umísťovat ani předměty nehořlavé.

Vložil . (bez ověření), 28. Červen 2018 - 18:48

O dodržování požárních předpisů se nehlasuje. Vlastníci mají povinnost protipožární předpisy a volné přístupové cesty dodržovat bez diskuse. Na závady v revizní zprávě máte povinnost reagovat a krámy z chodeb odstranit. O tom se taky nehlasuje. Hasiči vám to vysvětli jednoduše a stručně, tak se jich běžte zeptat.

Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 28. Červen 2018 - 21:01

„Vlastníci mají povinnost protipožární předpisy a volné přístupové cesty dodržovat bez diskuse.“

Takže mám povinnost vyhodit věci souseda?

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".