Hlasování

Vložil Anonymous, 20. Květen 2013 - 20:20 ::

Dobrý den, rádi bychom v našem SVJ změnili správce. Kolik procent(přepočítáno na podíly) musí být při hlasování pro odvolání stávajícího správce(stačí 50%)? Jak se se stávajícím správcem rozvazuje mandátní smlouva? Kdy se může podepsat nová mandátní smlouva? Moc děkuji za odpověď.

  • hlasování
  • správce

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil lake, 20. Květen 2013 - 20:39

Správcem společných částí domu je SVJ – právnická osoba, a to ze zákona. Nikdo jiný správcem není. O této skutečnosti není třeba hlasovat, ostatně takové „hlasování“ by bylo neplatné pro rozpor se zákonem.

Vy máte na mysli uzavírání nějakých dílčích smluv o jednotlivých činnostech týkajících se správy domu. O tom rozhoduje pouze statutární orgán SVJ, pokud si rozhodování v této věci nevyhradilo shromáždění.

  • Ohledně toho, zda si shromáždění vyhradilo rozhodování v této věci, si musíte přečíst stanovy a zápisy ze shromáždění.
  • Ohledně ukončení mandátní smlouvy si musíte přečíst mandátní smlouvu.
  • Ohledně doby kdy se může podepsat nová mandátní smlouva sděluji, že v okamžiku kdy obě strany mají vůli i čas smlouvu podepsat, a alespoň jedna ze stran má s sebou propisovačku.

lake

Vložil Zahradníček Petr, 20. Květen 2013 - 20:41

Dotazující zřejmě myslel změnu toho, kdo jim vede účetnictví.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".