Hasící přístroje s alarmem vyjmutí?

Vložil RH (bez ověření), 3. Červenec 2018 - 20:27 ::

Dobrý den, budeme pořizovat hasící přístroje do vchodů. Vedlejší dům již několikrát řešil jejich odcizení. Líbil by se mi hasičák upevněný na nějakém zařízení, které by po vyjmutí vydávalo hlasitý akustický signál.

Jednak by to vylekalo zloděje, ale zároveň v případě požáru by to varovalo ostatní…

Nic takového jsem nenašel, nemáte někdo zkušenosti? Nebo si to musím nechat patentovat?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 3. Červenec 2018 - 20:58

  Bytové družstvo Laurinova II v Mladé Boleslavi. Hasičáky mají napojeny i na pult centrální ochrany. Jaké s tím mají zkušenosti nevím. Každopádně je třeba zvážit , zda náklady na takové zabezpečení stojí za to. Abyste do jejich zabezpečení neinvestovali více peněz , než stojí samotné hasící přístroje…

  .
  Vložil An (bez ověření), 3. Červenec 2018 - 21:14

  Představoval jsem si jenom něco jednoduchého, bez napojení na PCO… opravdu jen akustickou sirénu při vyjmutí…

  Vložil Pipín (bez ověření), 3. Červenec 2018 - 21:27

  Nejlevnější je připojit na hasicí přístroj vodič fáze (hnědý, případně černý vodič), zděšeným výkřikem zloděje budou všichni upozornění buď na krádež, nebo na požár – jedná se o nejlevnější EPS a PCO na trhu.

  Ale vážně – žádně patenty – pokud, tak kupte plechovou uzamykatelnou skříňku (klíč je uvnitř za sklem) a za dvířka instalujte tlakový spínač (vyberte si https://www.conrad.cz/…tka.c0216610 ), na který bude napojena siréna…

  Předpokládám, že elektro ovládáte.

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 4. Červenec 2018 - 22:52

  U nás na parkovišti pořád bručí nějaký ten alarm, a že by to někoho zajímalo – než jen majitele – jsem v poslední době nezaregistroval. Pokud vím, v SVJ je všechno všech a nikoho nic (jako za komančů). Takže pokud nemáš v domě instalovánu nějakou „Blažkovou“ kterou by rozčiloval „domovní neřád“, tak nikoho nezajímá, kdo a proč, někde „řve“.

  A za druhé: nevím jaké morbidní zkušenosti máš ty Pipko, ale co vím, při zásahu proudem řve jen ten, kdo se dotkl náhodně, neúmyslně, kdy mu kinetika jeho pohybu při styku, umožní dostat se z dosahu proudu a zařvat si. Pokud ale umístíš fázi na hasičák a máš tlak na mozku sugerující ti, že na tvoji past sáhne jen lemra zlodějská … a bez rukavic … pak si nebezpečnej blázen Pipko a je třeba tě odchytit a izolovat na rok, ve zvukotěsný, temný, vlhký, studený díře.

  Vložil : (bez ověření), 5. Červenec 2018 - 0:57

  Čmuchale, to, že je v SVJ všechno všech a nikoho nic, není věcí komančů, ale vlastníků. To, že nikoho nezajímá kdo a proč, je taky věcí vlastníků. Takový způsob vlastnictví vymysleli tí, co mají plné huby demokracie. A je to dokonce zapsané v Katastru. Všichni se řídí heslem: moje je jenom to, co je zamčené mým zámkem.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 4. Červenec 2018 - 0:43

  tedy pokud ty hasičáky nekradou domácí.

  .
  Vložil ... (bez ověření), 5. Červenec 2018 - 14:18

  Nad příspěvkem Pipína jsem se opravdu zasmál… při té představě… a myslím si, že pouze tak to bylo i napsáno – pro legraci!

  Nicméně druhá část již byla reálně k věci…

  Oproti jiným příspěvkům s tlakem na mozku… :(

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".