Fond oprav

Vložil Pozorovatel, 29. Srpen 2014 - 13:19 ::

Docela mně zaujaly diskuze ohledně příspěvku na správu domu ( též z minulosti nazývaný FO).U nás činí 10Kč/m2 a je nová střecha,celý vestibul,nouzové osvětlení, stoupačky a dva výtahy KONE. A na konci roku zdůvodním na shromáždění a předám vyučtovanou každou položku, i když se jedná o hadr pro uklízečku za 20 Kč. Jinde podle diskuzí lítají tisícovky za byt (velké peníze) co s tím Vaše výbory dělají???

  • náklady na správu
  • vyúčtování správy

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil svjvmt, 30. Srpen 2014 - 9:01

Myslím, že byste mohli též uvést počet bytů a zda je barák nudle, či výškový. Nám jde od vlastníků měsíčně na účet 27400 Kč/6 podlaží x 4 – náklady.

Vložil Pozorovatel, 30. Srpen 2014 - 9:15

Je to dům z litého betonu panelového typu. 3 vchody,ale každý vchod je jiné společenství. Podlaží je 10×4–1 a celkově se vybere necelých 27 000 měsíčně jako u vás.

Vložil laik (bez ověření), 29. Srpen 2014 - 13:37

Z 10 Kč/m2 se na to co jste popsal ušetřit nedá. Vaše SVJ vzniklo z BD nebo privatizací obecních bytů? Jaké bylo finacování uváděných oprav? Jednorázový příspěvek nebo bylo našetřeno?

Vložil Pozorovatel, 29. Srpen 2014 - 13:48

Naše SVJ vzniklo převodem podnikových bytů na město a pak privatizací do soukromého vlastnictví. Střecha vlastní prostředky, vestibul vlastní prostředky,nouzové osvětlení vlastní prostředky a výtahy 2 leté tvrdé jednání s firmou( i jinými firmami) – platba na splátky a reklamou na štítové stěně. Je to možné, jen se to musí řídit jak obchodní firma a nepodlehnout pokušení udělat tuhle kravinu,tamtu kravinu (aby jsme to tu měli hezké např. kytičky,stromeč­ky,lavičky).

Vložil Petr87, 29. Srpen 2014 - 16:07

Tak ještě zbývá zmínit, kolik činí roční příjem z pronájmu štítové stěny. Vzhledem k tomu, že může na určitých místech být i v řádu statisíců, tak pak se není moc čemu divit, že nepotřebujete platit tolik peněz ze svého.

Vložil Pozorovatel, 29. Srpen 2014 - 16:37

Pane Petře, nula Kč za reklamu. Výhoda spočívá jen v tom, že jsme si nemuseli brát úvěr od banky (ušetřené úroky) a 50% jsme zaplatili hotově ze svého ( opět 1,3 mega) a 50% splácíme firmě měsíčně. To je celá výhoda. Žádné statisíce se nekonaly. Tady není Praha,ale malé okresní město. Pokud už firma dá za reklamu peníze, tak jednorázově do 30 000 Kč a šlus.A to navíc platí jen pro výtahy. Ostatní se muselo platit hotově. Evidentně se vyplácí německý způsob hospodaření. Žádné megalomanské zakázky,ale jednotlivé zakázky různým řemeslníkům přímo bez různých prostředníků.

Vložil RadekV, 29. Srpen 2014 - 13:44

Střechu (svařovanou kotvenou švýcarskou fólii), stoupačky, vodorovné rozvody vody, vodoměry teplé a studené, vchody, zvonky, STA a spousty drobností jsme dělali za 6 Kč/m2.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".