Financování zateplení

Vložil saky89, 25. Květen 2018 - 18:54 ::

Dobrý den,

chtěl bych znát váš názor.. V minulosti se 3 ze 7 bytů rozhodly, že by chtěly zateplit bytovku, což hlasováním neprošlo z důvodu financování, ať už z nedostatku vlastních financí, tak případné půjčky. Tyto byty po odsouhlasení na své vlastní náklady zateplily 1/3 bytovky s investicí do 90tis. Jeden ze členů se dožadoval proplacení, takže došlo k proplacení s tím, že potom stejným způsobem bude řešena zbylá část zateplení. Nyní se dožadují i ostatní byty zateplení, ale s tím, že na to nemají a že je nefér, aby i oni neměli zatepleno. Na jejich žádost byly vypracovány CN s realizací stavební firmy (v rámci momentálních možností) – schválena byla CN na částku 300tis. Na to by se vzal úvěr, který by hradilo celé SVJ včetně těch 3 bytů. Co si o tom myslíte?

Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Autor (bez ověření), 29. Květen 2018 - 10:03

  Myslím si o tom, že ti lidé v bytovce by se měli DOHODNOUT, jak to udělají a jak se vyrovnají…

  Vložil JarekSVJ, 25. Květen 2018 - 22:55

  Takže: odpověď hledej v Prohlášení vlastníka, které jednoznačně určuje co je majetek ve spoluvlastnictví a co majetek jednotlivého vlastníka, dále ve stanovách vašeho SVJ, dále v zápisch ze shromáždění vašeho SVJ no a v poslední řadě na úřadech tohohle veškrnostánu – protože zateplení 1/3 bytovky jak píšeš muselo projít stavebním řízením ( projekt, spoustu povolení atd.)

  Vložil Petr Šťastný (bez ověření), 26. Květen 2018 - 11:37

  Dobrý den, Nemate pravdu ohledně projektu a stavebního povolení. Každý stavební úřad má jiný výklad zákona a napr. náš nepožaduje ani ohlášení, ani stavební povolení. Na vyžádání vydá vyjadrení, že nic takového nepožaduje a ze muzeme zateplovat jak je nám líbo. Pokud nevěříte, poustnu sem takovy dokument. Btw na odpojení od czt ten samý úřad požadoval souhlas 100%vlastniku, kdy jiným stačí 50% všech, nebo 75%přítomných. Takže shodujeme se v tom, že rozhodování úřadů je nepředvídatelné a to není dobré.

  K původnímu dotazu: jak zafinancovat zateplení, kdy část už je.. Pokud se platilo že soukromých prostředků, zbytek ať se financuje stejně, pokud že společných, poměrna část z nasetrenych se vrátí těm, kteří si financovali sami, pokud má být použit úvěr, ať ho splácí pouze ti, kterym se zatepluje, nebo všichni, ale opět pouze se souhlasem těch, kteří už si zateplili a zároveň jim kompenzovat tím myslím vyplatit podíl, který nebude prostaven. Ale každopádně bych to dělal se souhlasem, kompromisem a dohodou VŠECH, pokud to je možné. Ze zkušenosti ze dvou domu o 36 a 6 jednotkách vím, že vždy se najde jeden proti, a pokud je proti rozumne dohodě, která nikoho nepoškozuje, potom bych to udělal i bez souhlasu všech.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".