Exekutor se mi vloupal do bytu a byt vykradl

Vložil Anonymous, 29. Srpen 2021 - 10:12 ::

Exekutor se mi vloupal do bytu a byt vykradl. Nebyla jsem účastníkem řízení (ani povinnou, ani oprávněnou, ani svědkem nebo pod.). Okamžitě jsem volala policii, sice přijeli, ale nic neudělali, nic nesepsali, a zase odjeli. Exekutora jsem požádala, ať uloupené věci vrátí a nahradí způsobenou škodu. Sdělil, že se se mnou nebude bavit, protože nejsem účastnicí řízení. Pak jsem chtěla, aby aspoň sdělil, kde se uloupené věci nachází a aby je přesně označil (označil je pouze obecně, přestože šlo o jedinečné nezaměnitelné kusy) a aby uhradil zámečníka, kterého jsem musela uhradit, abych se dostala do bytu po té, co do bytu vnikl násilím. Ani to neučinil. Podle zpráv na webu takto postupuje běžně.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil 20 000 z 1 (bez ověření), 31. Srpen 2021 - 17:41

    Běží cca 5 000 000 exekucí proti cca 1 000 000 osobám. Některou z nich máte ve své okolí.

    Exekutor z 1 Kč vyrobí dluh 20 000 Kč. Které jiné odvětví je takto efektivní?

    Říká se tomu demokratický právní stát.

    Vložil jacin (bez ověření), 30. Srpen 2021 - 8:30

    Načtěte si exekutorský zákon, kde je postup exekutora. PČR musí přijmout každé oznámení. Můžete podat stížnost na Ex komoru, na ministerstvo spravedlnosti i na PČR. Ex může tam, kde předpokládá majetek povinného. Nějakým způsobem jste se do toho kola dostala. Na věci je dobré si uschovávat paragony a pod. Vlastnictví Lze prokázat i svědecky.

    Vložil Anonymousse (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 14:28

    Proti exekutorské a soudcovské mafii mnoho obrany není. Zákony jsou na strane zločincu.

    Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 12:19

    že v bytě bydlí dlužník, pokud je tomu tak, tak exekutor se nevloupal a nevykradl. oprávněně předpokládal, že věci v bytě, v němž dlužník bydlí, jsou jeho. pokud byly vaše, určitě máte v nájemní smlouvě vypsáno vybavení bytu. rozhodně však musíte nejpozději do 30 dnů podat exekutorovi návrh na vyškrtnutí vašich věcí ze soupisu. Přiložte rovnou doklady, prokazující vlastnictví těch věcí.

    Exekutor má povinnost rozhodnout do 15 dní. Pokud návrh na vyškrtnutí zabavené věci exekutor zamítne, je nutné obrátit se na příslušný soud a podat vylučovací žalobu. Exekuce na majetek a bydlení v podnájmu?

    Vložil Ptal (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 14:09

    „Přiložte rovnou doklady, prokazující vlastnictví těch věcí.“ (Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Srpen 2021 – 12:19)

    Paní Radko2222,

    jaké doklady prokazují vlastnictví věci, pokud vlastnictví věci není zapsáno ve veřejném (nemovitosti) nebo neveřejném (vozidla) rejstříku?

    Vložil Káďa (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 16:40

    Bude stačit klidně i výpis z banky o zaplaceni kartou za vyrobek a v retezci vam jiste vyjedou opis.

    Dnes spousta lidi nakupuje online a tam lze dohledat doklady a objednavky v emailech i hodne let dozadu.

    Ja treba si vsechny podstatne uctenky ukladam/ skenuji do slozky v syntaxi “RRMMDD prodejce vyrobek cena.pdf” kvuli zaruce i nakladum. Myslim ze neco podobneho nabizela pro mene technicky erudovane i aplikace Airbank, od jiste doby snad i bezplatne?

    S najemniky mam vzdy sepsan Soupis zarizeni a vybaveni, kde je jasne vymezeno, co je v byte v majetku majitele a ze ma najemce povinnost tento soupis predlozit pripadnemu exekutorovi.

    nechat zapsat nekoho s exekuci na trvaly pobyt = vysoka pravdepodobnost navsevy vykonavatele do bytu, kdybych s nekym takovym v byte bydlel, tak bych ty doklady rovnou vylepil na me vyrobky :-))

    Vložil Karta (bez ověření), 2. Září 2021 - 19:27

    „Bude stačit klidně i výpis z banky o zaplaceni kartou za vyrobek a v retezci vam jiste vyjedou opis.“ (Vložil Káďa (bez ověření), 29. Srpen 2021 – 16:40)

    Ano? Vybavení bytu pochází od několika předchozích generací, z doby, kdy žádné platební karty ani řetězce nebyly.

    Google: První platební karta v Československu (nápověda: vydala ji Živnostenská banka a nebyly každému dostupná)

    Vložil Ptal (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 18:28

    „nechat zapsat nekoho s exekuci na trvaly pobyt“ (Vložil Káďa (bez ověření), 29. Srpen 2021 – 16:40)

    Pane Káďo,

    jak necháte nebo nenecháte nájemce zapsat na trvalý pobyt? Nájemce souhlas pronajímatele k zápisu svého trvalého pobytu nepotřebuje.

    Vložil Pronajímatel (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 18:33

    „Nájemce souhlas pronajímatele k zápisu svého trvalého pobytu nepotřebuje.“

    Stejně tak jako spolubydlící osoby, které pronajímatel ani nemusí znát.

    Vložil Káďa (bez ověření), 30. Srpen 2021 - 8:22

    Spolubydlici osoby? To si musite vyresit ve smlouve.

    Kde je psano, ze ve smlouve nemuze byt uvedeno, ze za kazdou spolubydlici osobu (anebo trvale nahlasenou osobu) se najem nezvysuje o 5.000 Kc anebo dokonce, ze najem konci po uplynuti 30 dnu od prihlaseni dalsi osoby?

    Myslena byla situace, kdy sdilim domacnost s nekym takovym a dovolim mu si zapsat TP.

    Jak to lze osetrit u “pronajmu”, pripadne uplne zamezit, na to si zalozte vlastni tema, problematika je rozsahla a je tam mnoho variant, umim je efektivne resit.

    Vložil Ptal (bez ověření), 30. Srpen 2021 - 16:06

    „dovolim mu si zapsat TP.“ (Vložil Káďa (bez ověření), 30. Srpen 2021 – 8:22)

    Pane Káďo,

    upřesněte, jak přesně Vaše dovolení vypadá a uveďte, prosím, zákonný podklad takovéhoto dovolení. Děkuji.

    Vložil Kouzelnik (bez ověření), 31. Srpen 2021 - 21:18

    Zde je souhlas: https://mmkv.cz/…im_k_tp1.pdf

    Ve smlouve v kolonce pronajimatel uvedte osobu nezapsanou v KN (dceru, syna, matku, otce, kamose) a nadpis smlouvy treba doplnte o predponu „POD“ (neni podminkou, stejne jako lpeni na pojmech a zbytku smlouvy, ohlasovna sama pozna co a jak z KN – staci kdyz se jmeno bude lisit od osoby v KN).

    Cislo uctu menit nebudete (NEmusite), tzn. prijem resp. dan z prijmu bude nadale hradit puvodni (vlastnik).

    Pak bez souhlasu opravnene osoby ohlasovna nezapise.

    Voilla, uspech 1000% zarucen a rozhodovat uz muzete i o zviratkach a cigaretkach :-) Kdo to nepochopil, ma smulu.

    Vložil Školák (bez ověření), 1. Září 2021 - 7:16

    Pane Kouzelniku,

    správně uvádíte, že pokud není přihlašovanou osobou sama oprávněná osoba (tj. vlastník/nájemce domu/bytu), je třeba k přihlášení k trvalému pobytu doložit potvrzení/souhlas oprávněné osoby.

    Opomněl jste ale uvést, že oprávněná osoba (tj. vlastník/nájemce domu/bytu) tento souhlas nemůže odepřít, resp. že ohlašovna zapíše trvalý pobyt i bez tohoto souhlasu. Zeptejte se na nejbližší ohlašovně.

    Vložil Káďa (bez ověření), 2. Září 2021 - 8:53

    Ale jen když předložená smlouva bude podepsána i oprávněnou osobou anebo když prokážete, že oprávněná osoba o té smlouvě ví. Jak to uděláte?

    Buď tím souhlasem anebo osobní návštěvou s opr. osobou.

    Vložil radka2222 (bez ověření), 30. Srpen 2021 - 8:33

    jsou opět hlavně reakce proč to nejde, místo jak to udělat, aby to šlo. já napsala jediné možné zákonné řešení, jak se domoci svých věcí zabavených neoprávněně exekutorem. a chytrolíni sem dávají příspěvky, které nejen nic nevyřeší, ale jsou zavádějící a nesmyslné. základem je dobrá nájemní smlouva – přesný soupis věcí, které patří majiteli. ohledně dalších osob (nebo zvířat), které vlastník nemůže zakázat, napsal návod Káďa. Já mám ve smlouvě osoby, které jsou oprávněny byt obývat s tím, že za každou další se zvyšuje nájemné o 6000 od chvíle, kdy tam bydlí-přespává týden, za zvíře (z důvodu většího opotřebení) totéž. a za ta léta, co byty pronajímám, nebyl jediný problém. debaty o tom, že paragon neznamená, že věc vlastním, je zcestný. zákon neurčuje, jak prokázat vlastnictví, praxe a soudy tuto cestu potvrzují. a je na každém, jak bude prokazovat, a tohle je asi nejpádnější důkaz.

    Vložil Kouzelnik (bez ověření), 31. Srpen 2021 - 21:24

    presne tak a pro pripad, ze bych jako pronajimatel paragona uz nemel (jde o starou vec) a nejsem v pribuzenskem stavu s dluznikem, tak by melo postacit sepsat lejstro mezi pronajimatelem a najemcem, co je v byte v mem vlastnictvi a co najemce prebira do uzivani, samosrejme i s uvedenim presne znacky a modelu, popr. serioveho cisla a dorucit to exekutorovi jak pravi zakon.

    Vložil Ptal (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 18:11

    „Ja treba si vsechny podstatne uctenky ukladam/ skenuji do slozky v syntaxi “RRMMDD prodejce vyrobek cena.pdf” kvuli zaruce i nakladum.“ (Vložil Káďa (bez ověření), 29. Srpen 2021 – 16:40)

    Pane Káďo,

    bavíme se o dokazování vlastnictví v soudem chápaném smyslu. Originál účtenky dokládá, že dne RRMMDD byla uzavřena kupní smlouva. O vlastnictví věci 1, 10 nebo 100 roků později neříká nic, stejně tak nic nedokládá sken nebo kopie účtenky. Účtenka vytištěná na termopapíře je nečitelná za několik týdnů, při nešikovné manipulaci ještě týž den, její kopie nebo sken nedokládá nic.

    Část nábytku v mém bytě je z doby Rakouska-Uherska. Jak prokážu vlastnictví?

    Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 18:37

    problém tam, kde není. pokud ve vašem bytě bydlí nájemník, tak máte ve smlouvě napsáno vybavení bytu.

    Vložil Ptal (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 18:13

    „Část nábytku v mém bytě je z doby Rakouska-Uherska. Jak prokážu vlastnictví?“

    Je na něm uvedeno jméno truhlářství (Tischlerei). Mám mu napsal e-mail?

    Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 14:19

    účtenky, smlouvy…

    Vložil Ptal (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 16:01

    Paní Radko2222,

    jak prosím dokládá účtenka (z Datartu, Ikey, Lidlu, …) vlastnictví věci? Pokud to ke svému výkladu potřebujete, několik (klidně i větší počet) účtenek Vám poskytnu.

    Smlouva by vlastnictví dokládat mohla. Problém je jinde, a sice v tom, že exekutor smlouvu jako doklad vlastnictví věci neuzná, neboť prohlásí, že se jednalo o účelový převod vlastnictví k věci, jakmile mu smlouvou Vaše známá doloží, že jste jí uloupenou věc prodala.

    Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 16:27

    mě se neptejte, pokud je podána žaloba na vynětí věcí ze soupisu, tak soud (a předtím exekutor) požaduje doklad, že to ten člověk zakoupil. Exekutor a posléze soud smlouvu jako doklad vlastnictví věci uzná, účelový převod vlastnictví k věci musí prokazovat soud či exekutor. žádný výklad vám dávat nebudu, jsou to poznatky z praxe.

    Vložil Ptal (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 18:04

    „účelový převod vlastnictví k věci musí prokazovat soud či exekutor“ (Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Srpen 2021 – 16:27)

    Nikoliv, exekutor postupuje na základě pouhých svých domněnek. Má k tomu zákonné oprávnění, nic prokazovat nemusí. Stačí, když prohlásí, že se domníval. Domněnka exekutora má větší váhu než smlouva.

    Názor, že si každý zavinil exekuci sám, je velmi daleko od skutečnosti.

    Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 18:35

    při zabavování stačí, že mohl předpokládat že jde o věc dlužníka. ale pokud oprávněný ukáže doklad, že věc koupil on a je tedy jeho a ne dlužníka, tak by musel exekutor či soud prokázat, že tomu tak není.

    Vložil Ptal (bez ověření), 29. Srpen 2021 - 21:21

    „pokud oprávněný ukáže doklad, že věc koupil on a je tedy jeho a ne dlužníka, tak by musel exekutor či soud prokázat, že tomu tak není“ (Vložil radka2222 (bez ověření), 29. Srpen 2021 – 18:35)

    Oprávněný je věřitel, tedy ten, komu dlužník dluží. Nevím, proč by oprávněný měl ukazovat doklad, že koupil věc zabavovanou dlužníkovi.

    Kromě toho je třeba zkoumat, z jakých prostředků byla věc koupena, nejenom, kdo ji koupil. Běžně nakupuji pro jiného.

    Vložil MartinII, 30. Srpen 2021 - 10:58
    • Exekutor je schopen vniknout do bytu úplně jiného Nováka, pokud na adrese bydlí 2 Novákové. Stalo se to (ex)redaktorovi ČT Svobodovi, kdy exekutor otravoval dokonce jeho 12-ti letého syna
    • Exekutor je schopen vniknout do úplně jiného bytu či provozovny

    Stalo se, že exekutor vnikl v objektu do bytu v patře, ačkoli povinným byl pekař v provozovně v přízemí

    Obraťte se na exekutorskou komoru

    Exekutorská komora ČR

    Na Pankráci 1062/58,

    140 00 Praha 4

    Tel. 210 311 000,

    e-mail praha@ekcr.cz,

    www.ekcr.cz

    • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

    Dle článků na netu

    https://exekuce-insolvence.cz/…ze-exekutor/

    Exekutor a jeho práva – co může a co nemůže exekutor?

    Stížnost na postup exekutora Na postup exekutora si můžete stěžovat a to:

    • Poštou:

    Ministerstvo spravedlnosti

    odbor insolvenčního a exekučního dohledu,

    Vyšehradská 16, 128 10 Praha 2

    • Emailem: osd@msp.justi­ce.cz (nutnost zaručeného elektronického podpisu)
    • Přes datovou schránku: Ministerstva spravedlnosti: ID kq4aawz
    • Osobně: na podatelně Ministerstva spravedlnosti v úředních hodinách

    Jak by měla vypadat stížnost na exekutora

    • Stížnost na postup exekutora, např. na neoprávněné vniknutí do nemovitosti, nebo třeba i pro jeho nečinnosti, musí obsahovat určité základní náležitosti. Především vaše osobní údaje (jméno, adresa trvalého bydliště).

    Dále označení exekutora a exekutorského úřadu. Spisovou značku exekuce (pokud je vám známa).

    • Nezapomeňte podrobně pospat celou záležitost: jak se vás postup exekutora týká (zda jste oprávněný (věřitel) nebo povinný (dlužník)). Všechny skutečnosti uváděné v popisu událostí, by měly být doloženy (svědectví třetí osoby, kopie příslušných listin, fotodokumentace apod.). Za podání stížnosti na exekutora se nic neplatí.
    • Výsledkem stížnosti na exekutora pak může být udělení písemné výtky, příp. podání kárné žaloby. Ministerstvo spravedlnosti však není oprávněno do postupu exekutora žádným způsobem zasahovat, ani mu přikazovat, jak má dále postupovat.
    • Pokud by se jednalo například o neoprávněné zabavení majetku, budete se muset kromě stížnosti na exekutora, ještě obrátit i na soud, a podat vylučovací žalobu, nebo využít jediné opravné a procesní prostředky, k dosažení svých práv.

    Také by vás mohlo zajímat:

    Na konkrétního soudního exekutora, je možné podat stížnost na příslušný odbor Ministerstva spravedlnosti, nebo ji adresovat Exekutorské komoře.

    Vzor: Stížnost na postup nebo jednání exekutora

    Možná máte pocit (z vlastní zkušenosti, nebo ze zpráv na internetu či v televizi), že exekutor má neomezené pravomoci, a může si tak dovolit téměř cokoliv. Tak tomu ale určitě není. O tom, co exekutor může, a co naopak určitě nemůže,… [více]

    Na postup exekutora je možné podat stížnost (nebo námitku). A to jak k příslušnému soudu (exekuční soud, okresní soud), tak i na Ministerstvo spravedlnosti nebo na Exekutorskou komoru. Podání stížnosti by mělo být písmenné. Stížnost nemá odkladný charakter.

    Exekuce na majetek: Jaké věci nesmí zabavit exekutor?

    V případě existence pohledávky (dluhu), může být nárok věřitele uspokojen zabavením a prodejem majetku dlužníka. Obecně má exekutor tři různé možnosti, jak vymáhat dlužné peníze. Jsou to buď exekuční srážky ze mzdy, zablokování… [více]

    /autor:/

    • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

    https://abivia.cz/…y-exekutora/

    Co dělat v případě návštěvy exekutora?

    Nejste si jisti, proč vás navštívil exekutor? Může se jednat o vašeho blízkého, který s vámi žije. Myslete na to, že pokud má váš blízký exekuci, jste stejně ohrožen jako on. Svůj majetek si ochráníte pouze tak, že doložíte a potvrdíte vlastnictví dané věci.

    Nejlépe dodržujte následující pravidla Zkontrolujte doklady exekutora a řádně si je zaznamenejte – požadujte předložení soudního rozhodnutí o nařízení exekuce a exekučního příkazu, na jehož základě se vstupu do vašeho bytu domáhá. Opište si jméno exekutora a číslo služebního průkazu.

    Přivolejte raději policii ČR – policie by měla přijet v každém případě, aby byl zdokladován vstup do nemovitosti a postup a způsob dokumentace majetku.

    Originály dokladů nedávejte z ruky – pokud majetek není dlužníka, je třeba o tom na místě exekutora informovat, tyto informace uvést do protokolu (soupisu) o exekuci a nejlépe na místě předložit doklady prokazující vlastnictví věci jinou osobou než dlužníkem.

    Nechejte si vystavit kopii protokolu (soupisu) podepsánu exekutorem – při sepisování všech věcí trvejte na přesném popisu všeho, co je zabavováno.

    Nejlepší je pořídit si i fotodokumentaci. Kopii soupisu věcí si vyžádejte ihned, exekutor vám ji musí vydat.

    V případě obstavení věcí ve vlastnictví jiné osoby než dlužníka učiňte výhradu soupisu – exekutor nesmí sepsat věci, u kterých je na místě nepochybně prokázáno, že nepatří povinnému. V případě, že chce exekutor sepsat i takové věci, volejte policii a podejte na něho stížnost pro porušení zákona.

    Věc není povinného, podejte návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu – v případě, že jste majitelé sepsaných věcí, ale nejste povinní z exekuce, podejte u soudního exekutora návrh na vyškrtnutí těchto věcí ze soupisu. Nejpozději však do 30 dnů ode dne, kdy jste se o tom dozvěděli. Pokud vám exekutor nevyhoví, můžete do 30 dnů od doručení jeho rozhodnutí podat žalobu na vyloučení věcí z exekuce u soudu, který exekuci nařídil.

    V případě neoprávněného jednání exekutora či neoprávněné exekuce je třeba se bránit:

    https://abivia.cz/…oti-exekuce/

    Na koho se obrátit v případě neoprávněného jednání exekutora Ve stížnosti na exekutora je třeba uvést následující náležitosti: Je možné se obrátit na Ministerstvo spravedlnosti

    /autor:/

    • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".