Excel na rozdělení nákladů na topení 2016

Vložil AsiTak, 26. Říjen 2017 - 20:32 ::

Program je určen pouze pro vlastní potřebu. Slouží pro testování vlivu změny parametrů výpočtu na výsledek rozdělení. Zadaná data jsou z přílohy č.2 met. pokynu k vyhlášce. Neručím za správnost výsledku zpracování!

Odkazy na stažení:
https://uloz.to/!GtiKRaaGydg0/roz­deleninakladu­topeni2016web­v02-zip

https://uloz.to/!FoKmh4Ei7aE2/ro­zuctovani-nakladu-na-teplo-navod-pdf

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil roztomily, 28. Říjen 2017 - 13:41

    Zdravím, excelovský sešit vypadá zajímavě, měl bych ale pár připomínek a dotazů.

    1. zadal jsem celkové náklady v kč (R3C2)
    2. zadal jsem náš poměr ZS:SS tedy číslo 0,5 do buňky R4C2
    3. zadal jsem označení našich 114 bytových jednotek (R24C1:R137C1)
    4. zadal jsem otápěnou plochu bytu v m2 (R24C3:R137C3)
    5. zadal jsem přepočtené dílky spotřeby (přepočtené – tedy součet naměřených dílků x výkon topného tělesa x polohový koeficient místnosti za jednu bytovou jednotku) (R24C4:R137C4)
    6. zadal jsem všude skupinu A (netuším ale proč skupinu zadávám jako vstupní údaj) chápu že skupina označuje iteraci ve které byt vypadl na max. nebo min. Prosím o vysvětlení.

    Spustil jsem makro, které skončilo chybou na jedné z hodnot spotřebních dílků, resp. ve spotřebních dílcích nesmí být hodnota 0. Bohužel nám IRTN dokáže naměřit 0. Opravil jsem 0 na 0,01 a spustil znovu.

    Další chyba na listu VystupyM1– očekávaný údaj v poměr ZN:SN byl 50:50 ovšem v mém případě se objevuje číslo 2,12. Ostatní údaje jsou již v pořádku. (kromě nějakých změn na cca jedenáctém des. místě)

    Pak u výstupu v poli PT m2 i spotřební dílky je hodnota v pořádku ale zobrazena je jako zaokrouhlená na celé jednotky, raději ukazujte na 2des. místa nebo tak jak byla zadána.

    Vypočtené hodnoty jsou ovšem perfektní, správné a rozdíly jemné ne skokové jako u některých rozúčtovacích fi­rem.

    Tabulka je tedy nesmírně užitečná a moc za ní děkuji. Za naprogramovaní tohoto algoritmu do php nejlépe jako modul drupalu zaplatím 50.000,–

    Vložil AsiTak, 28. Říjen 2017 - 17:56

    Odkaz na zip soubor obsahuje opravenou verzi programu.
    https://uloz.to/!ir14eWtA7ukp/roz­deleninakladu­topeni2016web­v01-zip
    Připomínky:

    1. skupinový znak A na vstupu není třeba vyplnit, doplní program
    2. plocha a spotřební díl BJ nemůže být nula, to kontroluje program (jinak by nastala situace dělení s nulou)
    3. zobrazení poměru ZN:SN je opraveno
    4. formát přesnosti zobrazení pro oblast vstupních dat

      oblast C24:O1048576 jak na listu vstupu i výstupu může nastavit (formát čísla) každý sám dle vlastní potřeby

    Vložil roztomily, 28. Říjen 2017 - 23:16

    Pozor pozor, skupinu musíte na vstupu zadat (alespoň to A), v případě že se nezadá, hází program špatné výsledky. Resp. „CN po K.“ tedy součet celkových nákladů po korekci neodpovídá zadaným vstupním nákladům.

    Tabulka si samozřejmě neporadí tam kde hodnoty bez úpravy nelze dle metodického pokynu rozpočítat. Tedy v tom případě kůli kterému se metodický pokyn novelizoval a doplnil větou že si máme dodatečně algoritmus nebo hodnoty upravit tak aby fungoval. Právě pro tento případ jsem si myslel že slouží na vstupu ta skupina.

    Ještě jednou děkuji za super tabulku, čím více ji zkouším tím více se mi líbí.

    S pozdravem Jan Roztomilý

    Vložil AsiTak, 29. Říjen 2017 - 2:58

    Opravená verze programu:

    https://uloz.to/!GtiKRaaGydg0/roz­deleninakladu­topeni2016web­v02-zip 

    1. Program je v jazyce VBA (Visual Basic pro aplikace) MS Office, konkrétně verze Excel 2010. Nefunguje na Open Office.
    2. Opravil jsem doplnění skupinového znaku A u vstupních dat.
    3. Program má 610 řádků, takže testování je náročné na čas.
    4. Je naprogramována i varianta, kdy v iteračním kroku skončí každá jednotka ve stavu korekce a není kam přerozdělění přenést. Pak je stav korekce přepsán na Ne! a rozdělení nákladů se realizuje bez korekce a bez testování limitu. (nastavena data v příkladu)
    Vložil Bucek (bez ověření), 21. Listopad 2021 - 11:04

    Nefunkční odkazy na Ulož.to

    Vložil Lama (bez ověření), 21. Listopad 2021 - 11:56
    Vložil roztomily, 9. Únor 2018 - 14:39

    Pane AsiTak, vaší tabulku jsem nyní použil na hodnotách rozúčtování roku 2017. A porovnáním s výsledky od ISTA musím konstatovat že výsledky jsou shodné. Rozdíly jsou pouze v halířích někde to může díky zaokrouhlení udělat 1kč. Moc Vám děkuji, pokud se nezmění legislativa použiji příští rok pouze Vaši tabulku a ušetřím nemalé prostředky.

    Pozn. algoritmus rozúčtování od ISTA doznal od minulého roku změn i když legislativa se téměř nezměnila.

    Vložil TN. (bez ověření), 28. Říjen 2017 - 18:38

    Bohužel mi soubor nejde otevřít. Ale mám Open Office a jen 2 GB operační paměti, tak důvod bude asi v tom. Otevře se jen uvítací obrazovka, dole na liště indikuje Loading…, ale OO Calc nereaguje a neotevře se.

    Vložil roztomily, 28. Říjen 2017 - 23:35

    Divil bych se kdyby to fungovalo jinde než na excelu, vyzkoušel jsem svůj libreoffice (v zabezpečení povolím makra), tlačítko nereaguje a pokus spouštět makra postupně končí chybou. (ať začnu kterýmkoliv makrem).

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".