Eva

Vložil Eva (bez ověření), 16. Květen 2019 - 10:56 ::

Vyúčtování spotřeby tepla v panelovém domě.Máme na každém radiátoru měřiče.Topíme v každé místnosti, kromě ložnice.Při odečítání nám na měřiči vyšla 0, přesto nám naúčtovali spořebu 2.Ložnici v podstatě vytápíme otevřenými dvěřmi na chodbu. Mohou nám naúčtovat spotřebu jinou než jsme ve skutečnosti měli?

  • rozúčtování služeb
  • vyúčtování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Petr87, 16. Květen 2019 - 18:15

Hodnota ve vyúčtování musí vždy souhlasit s odečtenou hodnotou. Z toho důvodu je uvedená spotřeba 2 naprostý nesmysl.

Vložil Kuba. (bez ověření), 16. Květen 2019 - 17:37

Skutečné náměry na měřičích se obvykle upravují tzv. korekcí a teprve tyto upravené náměry se sečtou a výsledný součet se pak použije pro rozúčtování nákladů na vytápění za váš byt.

Důvodem korekcí může být např. poloha jednotlívých místností (u vnitřních místností se korekcí skutečně naměřená hodnota zvyšuje), nebo např. výkonové korekce (kdy korekce upravuje skutečně naměřené hodnoty podle velikosti-počtu žeber radiátoru), případně jiné korekce. Korekce byste měla najít na obdrženém vyúčtování.

Byla použita korekce jen u ložnice z nuly na 2, nebo i u ostatních místností byly korekcí upraveny skutečné náměry měřičů?

Jinak byste měli mít stanovené pravidla pro rozúčtování nákladů na vytápění, kdy by mohlo být vysvětleno, jaké korekce se u vás uplatňují.

Vložil tak nějak (bez ověření), 16. Květen 2019 - 12:53

Za vytápění platíte základní složku a spotřební složku. I kdyby byla spotřební složka nula, tak musíte zaplatit základní složku. Vaše vyúčtování bude správné.

Vložil Kuba. (bez ověření), 16. Květen 2019 - 17:18

Neodpovídáte k věci. Eva topí ve všech místnostech kromě ložnice. Tzn., že její spotřeba za celý byt není nula.

Vložil AsiTak, 16. Květen 2019 - 16:09

za přivlastněné teplo na vytápění ložnice sálavým teplem od sousedů. VZOROVÝ PŘÍKLAD JAK SE NEMÁ V BYTĚ TOPIT. Náklad korekce se buď vykazuje samostatně nebo tvoří součást spotřební složky.

Vložil rwere (bez ověření), 16. Květen 2019 - 11:59

ano

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".