ENERGETICKÝ PRŮKAZ

Vložil KUDRNAČ (bez ověření), 4. Duben 2013 - 16:34 ::

Dobrý den,jsme panelový dům o 11 bytových jednotkách v osobním vlastnictví.Musíme si nechat vystavit energetický půkaz.Je to povinost pro nás?

  • PENB

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Viktor_SVJ, 4. Duben 2013 - 23:19

Jeste par let nikoliv, alespon podle interpretace zakona vychazejici z duvodove zpravy k nemu. Da se to tu dohledat v par diskusich – zakon je napsany tak nestastne, ze lze velmi snadno pochopit spatne. Ta cast, ktera rika, ze SVJ musi predlozit PENB pri prodeji jednotky, je myslena pouze na ty vyjimecne pripady, kdy SVJ prodava jednotku, kterou vlastni. I ja jsem se mylne domnival, ze SVJ je povinno predlozit PENB kazdemu z majitelu jednotek, kteri by chteli svoji jednotku prodat, aby jej mohli poskytnout kupujicimu – prevazuje ale nazor, ze tomu tak neni.

Vložil Miki, 5. Duben 2013 - 6:22

A opět řádí mínusovači, kteří o problému pdlajs ví. Viktor_SVJ má pravdu. Zákon se dá pochopit různě, nicméně jsem si osobně napsal na SEI (státní energetická inspekce) a odpověděli mi to stejné. Pokud jednotku nebo jinou část budovy neprodává přímo SVJ, tak to majitel doloží náhradními doklady a pak platí ty termíny dle velikosti SVJ. No a pokud SEI nemá pravdu, tak si snad alespoň bude stát za svou odpovědí a při případné kontrole pokutu neudělí.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".