energetická náročnost SVJ

Vložil Milan (bez ověření), 7. Září 2014 - 19:00 ::

Nevím zda to je opravdu třeba Někde se dočtu že ano někde zase že ne tak jak je to doopravdy mám to udělat nebo jsou to vyhozené peníze SVJ. Víte, že do konce letošního roku 2014 potřebují dle zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření s energií všechny stavební a bytová družstva a také všechny SVJ průkazy energetické náročnosti budov. Děkuji za odpověďi Milan

  • PENB

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Kate (bez ověření), 15. Září 2014 - 18:59

Zdravím, je prosím někde uvedeno, jak starý může být ten průkaz energetické náročnosti?

Vložil ing. Vladimír Hrouda, 15. Září 2014 - 19:48

PENB platí 10 let od data vyhotovení nebo do provedení větší změny dokončené budovy, tj. když se mění více než 25 % obálky budovy (§ 7a zákona 406/2000 Sb., odst. 4)

ing. Vladimír Hrouda +420 739 046 0­41 hrouda1@gma­il.com www.hrouda.cz

Vložil Emill (bez ověření), 8. Září 2014 - 15:32

…zajistit zpracování průkazu pro užívané bytové domy 1.s celkovou energeticky vztažnou plochou větší než 1500 m2 do 1.1.2015 2.s celkovou energeticky vztažnou plochou větší než 1000 m2 do 1.1.2017 3.s celkovou energeticky vztažnou plochou menší než 1000 m2 do 1.1.2019

Takže si napřed zjistěte vytápěnou plochu Vašeho domu a nedejte na rady a vyhrůžky pokutami těch co se PENB živí.

Vložil RadekV, 9. Září 2014 - 6:57

Do 1.1.2015 všechny paneláky větší, než úplně mrňavé. Těch 1500 m2 vztažné plochy je nějakých 25 větších bytů.

Paraziti se napakují.

Vložil tpd, 7. Září 2014 - 21:45

Zde máte odkaz na článek..lze z něj lehce vyčíst parametr podle kterého se řídí i SVJ..tedy kdy ho musí pořídit..jinak dle mého to je jen další tahání peněz z kapes vlastníků domů..bytů a td..

http://www.denik.cz/…0140904.html

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".