Dvůr domu - parkování před garazi

Vložil IvanAAA (bez ověření), 8. Listopad 2018 - 18:25 ::

Ahoj, bydlím v SVJ, které sousedí se dvorem, kam směřuje výjezd z garáží, které jsou v SVJ. Majitelé dvora jsou osoby z SVJ, kdy dvůr je zakoupen ale spoluvlastnickými podíly. Z garáže není výjezd na dvůr (ze dvora výjezd na ulici je v pořádku) možný kolmo, ale je potřeba zahýbat o 90stupnu. Ostatní spolumajitele se rozhodli dvůr používat pro parkování a stavi vozidla ke zdi, která je naproti garazim a ochranicuje dvůr. Parkují tak, že nestojí přímo u zdi, ale předky vozidel lehce vystrkují… Z toho důvodu je mnohdy nereálné vyjet z garáže:(

Jakákoliv diskuze s majiteli (nájemníky) je nemožná.

Je nejaka možnost majitele donutit parkovat s ohledem k tomu, aby z garáže bylo možné vyjet?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 11. Listopad 2018 - 10:08

  Je nejaka možnost majitele donutit parkovat s ohledem k tomu, aby z garáže bylo možné vyjet? … z garáže není výjezd na dvůr… Bydlíte v domě ve SV. Dvůr je soukromý majetek, uzavřený? neveřejný? prostor určený pouze vlastníkům? Na katastru je to co? Pak by zde neplatil zákon. Pokud ne, může tam parkovat kdokoliv. Jak se „ostatní“ rozhodli, na shromáždění? Je dost místa pro všechny? Vystrkují předky z čeho? Parkují bokem, kolmo? Mohou šikmo.
  Možnost je – domluvit se. Zpracujte si provozní řád. Je to problém, když se nevlezou všichni, někdo tam prostě nebude parkovat, kdo dříve přijede (parkovat třeba podle délek vozidel vzhledem ke garážím, podle podílů). Ještě zbývá soud.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".