Dvojí plombování vodoměrů

Vložil lupen7 (bez ověření), 11. Listopad 2017 - 16:39 ::

Dobrý den, v Prohlášení vlastnka a ve Slouvě o převodu jednotky stojí: „Předmět převodu … je ohraničen: začátkem potrubí za uzavíracími ventily a instalovanými měřidly přívodu teplé a studené vody …“. Při poslední výměně vodoměrů nám firma zaplombovala vodoměry jak na jejich vstupu, tak i na výstupu, čímž nám prakticky zaplombovala i osobní majetek. Tím nám fakticky zabránila ve správě osobního majetku a znemožnila provádění úprav a rekonstrukcí v bytě. Je toto jednání oprávněné a má oporu v zákoně? Je pro účely ověření, že s vodoměrem nebylo manipulováno dostatečná pouze jedna plomba instalovaná na jeho vstupu? Mohu v případě potřeby bez sankcí odstranit plombu blokující můj osobní majetek? Děkuji.

  • nemůžete
  • §6 odst.4.z.č.67/2013 Sb.

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil lupen7, 14. Listopad 2017 - 21:23

Domníval jsem se, že tu odpovídají odborníci a ne amatéři, kteří mají potřebu přednášet svá moudra. Evidentně jsem se zmýlil. Má ještě někdo něco chytrého?

Vložil n (bez ověření), 13. Listopad 2017 - 8:01

Člověče, vy máte starosti. Pokud neděláte podvody se spotřebou vody, tak vám to asi bude jedno. Vy správo svého majetku.

Vložil lupen7, 14. Listopad 2017 - 21:13

Starosti mám, vy chytrolíne. Chystám se na rekonstrukci koupelny a mám zaplombovaný přístup k tomu, co je moje. Co kdyby vám někdo bránil dělat si ve svém co chcete. Vy asi sklapnete paty.

Vložil n (bez ověření), 15. Listopad 2017 - 10:30

Vážený pane s příhodným jménem. Dělat co chcete si můžete pouze ve vlastním domku. Vy nemáte zaplombovaný přístup k tomu, co je vaše, pouze kecáte. Vy musíte respektovat, že jste součástí celku v domě, voda se rozpočítává všem majitelům. Když to nechápete, kupte si domek a tam si můžete dělat co uznáte za vhodné, tam vás nikdo omezovat nebude. A jinak, koupelnu v bytě si můžete rekonstruovat jak chcete. Samozřejmě, po její rekonstrukci máte povinnost zajistit, aby ta plomba byla zpátky tam, kde byla předtím.

Vložil JaVa, 15. Listopad 2017 - 10:06

Zdravím pane „lupen7“.Mohl by jste nám,prosím, objasnit proč při rekonstrukci koupelny potřebujete odstranit plomby z vodoměru?Ta plomba Vám nějak překáží v realizaci Vašeho projektu?Vždyť pokud jsou rozvody v plastu a Vy nemíníte vodoměry přemístit do nějakých nedostupných částí stupaček,kde bude jejich pravidelná výměna problematická,pak přece stačí cviknout trubky za plombou a po rekonstrukci je opět napojit z jakéhokoliv směru.Opravdu nerozumím Vašemu problému a bez bližšího osvětlení, je celá diskuze o ničem.

Přeji Vám hezký zbytek dne.JaVa

Vložil P_V (bez ověření), 12. Listopad 2017 - 21:43

Když není zaplombovaný výstup, tak tam vykukové strkají drátek, aby zastavili turbínku.

Vložil janica, 12. Listopad 2017 - 9:46

V rekonstrukci v bytě vám nikdo bránit nebude, pokud nahlásíte výboru, že je nutno odmontovat vodoměry. Zpětně si montáž a plomby zaplatíte.

Vložil lupen7, 14. Listopad 2017 - 21:17

Odmontovat vodoměr nepotřebuji. Rekonstruovat budu jen to, co je za vodoměrem a co je moje. Proč mám platit plombu na svém majetku, kterou nechci. Dotaz zněl, je-li legální plombovat mi můj majetek.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".