Držáky na kolo ve společných prostorách dkomu

Vložil Alice V, 1. Srpen 2018 - 14:09 ::

Dobrý den, můžu si do místnosti domu,ve kterém jsem spoluvlastníkem bytové jednotky, namontovat držák na kolo do zdi (na zavěšení kola)? Jedná se o místnost která patří do společných prostor domu. Popř. co je nutné zařídit, aby to bylo možné. Děkuji, Alice

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vladimir B., 5. Srpen 2018 - 21:53

  Očekával jsem, že se na tomto portálu konečně začnou objevovat hodnotné a přínosné příspěvky. Bohužel, je to stále horší. Dotazy bydlících převážně svědčí o jejich naprosté neznalosti základních dokumentů SVJ a o možném užívání společných prostor v domě. To je zrovna tento příspěvek, čitatel není schopen se k němu seriozně vyjádřit (blábolů je vždycky dost), když neví kam ta paní hodlá ten držák instalovat (do strojovny, do prádelny či jinam).

  Vložil janica, 4. Srpen 2018 - 19:45

  Než něco podniknete, co vám tady radí ostatní, tak by bylo nutné v prvé řadě se obrátit se svou žádostí na výbor SVJ. V našem domě máme společnou kolárnu s kočárkárnou. Taky měli někteří zájem o to, že by si namontovali držáky na kola. Jim šlo spíše o to, aby si mohli zamknout kolo na držák kvůli bezpečnosti. Výbor jim to nepovolil, protože by omezovali ostatní. Žádné kolo se nám z kolárny ale nikdy neztratilo. Hodně drahá kola si tam ale nikdo nedává, ta si naši sportovci nosí do bytu.

  Vložil JarekSVJ, 3. Srpen 2018 - 19:15

  Alice, škoda že jsi nám nenapsala k jakému účelu je společný prostor kde chceš instalovat držák na kolo využíván… Jinak je to zásah do práv všech spoluvlastníků , který ten prostor mají v podílovém vlastnictví…

  Vložil Držák (bez ověření), 2. Srpen 2018 - 12:05

  Se souhlasem všech, protože to patří všem.

  Vložil MartinII, 2. Srpen 2018 - 12:29

  Otázka je pravomoc výboru ve výši investic a zda je nutno kvůli držáku kola svolávat schůzi nebo organizovat hlasování per rollam.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 3. Srpen 2018 - 17:32

  Žadatel si obejde vlastníky a požádá je o souhlas podpisem listiny, kde je uvedeno co a kde instaluje. Pouze nebydlící musí oslovit dopisem nebo mailem.

  Vložil radka222222 (bez ověření), 2. Srpen 2018 - 13:13

  co do toho pletete výši investic? Ten držák si samozřejmě musí zaplatit sama, ale jde o zasahování do zdi, majetku všech. souhlasit musí dle stanov, pokud nejde o svj (např. RD s třemi byty) tak všichni. totéž připevňování antén na střechu, zeď, satelitů atd.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".