Dřevník, sklípek, předzahrádka, pergola

Vložil Levandulie, 7. Květen 2018 - 14:53 ::

Dobrý den!

Jak se postupuje, když se soused na pozemku SVJ, rozhodne udělat pidi-zahrádku, s odůvodněním, že může sloužit všem, když se odstěhují, nebo ji můžou srovnat se zemí hned, jestli někomu vadí…?

Stejně tak, pokud jde o dřevník, který si někdo odsouhlasil, ale ostatní to ani nevěděli, a pokud by se prodal byt, komu pak ten dřevník bude patřit? Náleží k bytu jako lodžie? Není to ukrácení našeho společného pozemku, který nemůžeme užívat všichni?

Díky za případné info…

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 7. Květen 2018 - 16:06

  která patří podílově všem vlastníkům (nikoliv SVJ) se děje se souhlasem všech vlastníků. Stavby takto neodsouhlasené lze na návrh kteréhokoliv vlastníka odstranit na náklad zřizovatele. Pokud vlastníci budou souhlasit s výlučným užíváním pozemku nebo jeho části jedním (i více)vlastníkem mají právo na přiměřenou finanční náhradu. Pokud ovšem vlastníci strpí takovou stavbu bez protestu získá její majitel po 10 letech právo vydržení. Tím se ovšem nemění vlastnictví pozemku.

  Vložil Knoflík Karel (bez ověření), 7. Květen 2018 - 18:17

  „získá její majitel … právo vydržení.“

  Nezíská právo vydržení, nýbrž získá právo vydržením. Ještě uveďte, jaké právo vydržením získá.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".