Dotaz na řešení parkování

Vložil Anonymous, 1. Listopad 2010 - 18:02 ::

Dobrý večer, možná že mi tu někdo poradí. Jsem doma pouze o víkendech a parkuji ve dvoře pod svým oknem v rohu dvora na vybetonované podlaze. Soused, který bydlí nademnou mi posílá „pozdravy“ v podobě plivanců na moje auto. Přes zimu hrne sníh tak, že nemohu projet. Když jsme se kvůli tomu pohádali, začal tento zástupný problém prezentovat tím, že není jak uklízet sníh začal to řešit přes spol. vlastníků, kterým moje parkování přes 7 let nevadilo najednou začalo také vadit. Je vůbec nějaká účinná obrana proti takové smluvené „partičce“?

děkuji.

  • parkování

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Štěpán Janovský (bez ověření), 15. Září 2018 - 9:28

Dobrý den. Mám dotaz. Jsem vlastníkem 2 automobilů, jedno parkuji v garáži, protože platit modré zóny pro 2 auta je mnohonásobně dražší pokud vím, nebo není? Opravte mne. Ale hlavní dotaz je ten, že pracuji v autopůjčovně a skoro každý můj pracovní den přijedu domu s jiným služebním autem. Jak se mám v tomto případě vyvarovat aut s kamerami, aby mi stále nechodili pokuty na firmu. Nějak nerozumím tomu systému. Pokud existuje něco jako značení rezidenta, nějakou značku, kterou bych si mohl nalepit za sklo, že modré zóny normálně platím a tím pádem mohu parkovat v příslušné oblasti, za kterou platím, pak poprosím o info. Jsem student a financí nemám neomezeně, tím pádem mi opravdu stačí platit roční poplatek za modré zóny a nic víc.

Předběžně děkuji moc za info.

Přeji hezký zbytek dne.

Vložil radka2222 (bez ověření), 15. Září 2018 - 9:54

Jestli píšete o brně, tak se platí za auto nikoli za člověka.

Vložil lake, 2. Listopad 2010 - 11:40

Anonymous,
přečtěte si FAQ http://www.portalsvj.cz/…ostmi-v-dome
Totéž platí pro využití společného pozemku.

lake

Vložil Votočka, 2. Listopad 2010 - 8:51

Obrana není žádná. Je nutno vycházet z faktů.

Tak jak popisujete plochu, kde parkujete, tak se nejedná s největší pravděpodobností o veřejnou komunikaci, kde parkování upravují zákony.

Nejdříve si zjistětě, kdo je vlastníkem onoho pozemku a to na příslušném katastrálním úřadě, nejjednodušeji pro počátek přes internet.

Není-li vlastníkem to vaše SVJ, pak máte drobnou šanci, která spočívá v tom, že jim do toho nic není. Je-li to SVJ potažmo jednotlivých vlastníků – platí věta první, protože oni mají většinu.

Pokud má pozemek jiného vlastníka, dohodl bych se s ním na uzavření smlouvy na parkování a pak má smolíka ta partička.

Další možné legrace raději popisovat nebudu. Vono to pak většinou bejt sranda přestane.

Votočka

Vložil Ondrůj (bez ověření), 2. Listopad 2010 - 9:54

Dobrý den, děkuji za vaši reakci. Zřejmě je to tedy pro mne bezvýchodná situace.

Jenom ještě upřesním, že jsem taktéž jedním z vlastníků a při koupi bytu jsem kupoval i podíl na nebytových prostorech včetně podílu na dvorku. To je také zapsané i na mém LV-čku. Myslel jsem si, že mohu uplatnit nějakým způsobem právo „užívat“ takovou část dvorku.

Vložil Votočka, 2. Listopad 2010 - 11:12

Také zdravím a zjišťuji, že jsem se moc nespletl. Takže platí, že se jedná o pozemek ve vlastnictví jednotlivých vlastníků.

Tedy možnost parkování závisí na vůli SVJ zastoupené výborem nebo na vůli každého jednotlivého vlastníka – oběhl byste je a pokud by většina souhlasila s vašim parkováním, tak by „partička“ měla mít smůlu. Tolik teorie.

Praxe: když mi chcípla koza, tak ať sousedovi chcípnou dvě.

Jo, jo, žijeme v Čechách a blahém reálném kapitalismu.

Votočka

Vložil Štěpánka (bez ověření), 2. Listopad 2010 - 14:57

Dobrý den,

pane Votočka, bohužel máte pravdu.

Pánovi bych poradila asi toto. Zkuste poslat na výbor vašeho SVJ oficiální návrh s žádostí o povolení parkování. Možná zkuste nabídnout nějaké finanční vyrovnání (nevím, kde bydlíte – zda by se Vám to vyplatilo, ale pokud byste navrhnul třeba nějakou symbolickou částku, tak pořád byste to měl možná levnější než parkovat na placených parkovištích). Za to byste pak měl právo, aby auto bylo v pořádku. V podstatě já jsem to pochopila tak, že ostatním lidem se nelíbí, že jeden spoluvlastník zabírá jejich prostor (i když pouze několik dní v týdnu), který patří i jim zcela pro sebe. Pokud by totiž takto uplatňoval nárok na dvorek každý spolumajitel (a bylo třeba 10 spolumajitelů), tak byste měli pod okny parkoviště, přestože každý by stál pouze na kousku.

Vložil Ondrůj (bez ověření), 2. Listopad 2010 - 15:48

Dobré odpoledne, s tou písemnou nabídkou zaplacení za místo na dvorku to je dobrý nápad. Zkusím to. Bude to projev mé dobré vůle se dohodnout na parkování, které potřebuji. Protože obecní komunikace je úzká a kdybych parkoval na ní, pak bych zase porušoval pravidla silničního provozu. Bohužel je tento problém vyvolán „uměle“, protože jsem kdysi, když jsem se před 7-mi roky nastěhoval, vzal jsem sousedku občas autem do obchodu do města(protože bydlím na vesnici). Bohužel se začala chlubit v práci, že stačí, aby řekla, že potřebuje na nákup a já ji vždy svezu… Na to konto, když zazvonila, že potřebuje do obchodu jsem jí odpověděl, že se mi to nehodí.. Dnes jsem o něco starší a tak už vím, že se ochota může i vymstít. Sice tomu finančnímu hrazení moc šancí nedávám, z výše popsaného důvodu ale zkusím to. Když to striktně SVJ odmítnou, budu mít jistotu, že za tím je pouhá lidská závist a zlost.

Vložil Štěpánka (bez ověření), 2. Listopad 2010 - 16:08

Také Vám přeji dobré odpoledne,

ano, přesně tak jsem to myslela. Prokážete dobrou vůli a pokud bude dobrá vůle i na druhé straně, tak se problém snad vyřeší. Pokud dobrá vůle nebude, tak bohužel, ale alespoň budete vědět, na čem jste.

Přeji pěkný den.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".