DOPORUCENI NA SOUDNI ZNALCE PRO VYPRACOVANI POSUDKU VYUCTOVANI, ROZUCTOVANI

Vložil Prizma, 10. Srpen 2017 - 20:35 ::

Dobry den,

hledam soudniho zanlce pro vypracovani posudků na obdrzena vyutovani, rozuctovani a obdrzeneho mesicniho predpisu zaloh/plateb jednotky.

Pokud mate zkusenosti s nejakym znalcem ktery se orientuje v problematice ucetnictvi SVJ (do NOZ, po NOZ), prosim o doporuceni kontaktu.

Pripadni zajmci znalci me muzou kontaktovat zde soukromou zpravou.

Predem dekuji. Hezky den.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Milan Fiala (bez ověření), 23. Leden 2018 - 19:43

  Dobrý den, po dlouhé době jsem nahlédl na tyto stránky a opět se podíval na názory „expertů“, kteří všechno vědí nejlépe a hlavně vědí vše o mně, což se v jejich výrazech jasně projevuje. Na mysl mi přišla scénka z Járy Cimrmana - Vyšetřování ztráty třídní knihy.
  https://www.youtube.com/watch?v=ifQ4Z1LhF-8
  Také jsem zapátral v paměti a asi tuším, kdo je to odborník „HajdyHou“. Zřejmě to bude pan B ze severních Čech, který za námi přijel na jednání (přijel i se svou maminkou), předkládal nám jakési grafy a jeho jediným požadavkem bylo, abych mu na to dal razítko. Když jsem to odmítl, tak byl vzteky bez sebe. S dr. Karlíkem jsme s ním strávili asi 2,5 hodiny a těch 700 Kč (tedy asi 140 Kč/hod) nám už nikdy nezapomene.
  Co se týká experta „TN“, tak to je eso ze SVJ v městečku D. Svého času tam šéfoval a podle toho to tam také dopadlo. Opravdu hledal někoho, kdo cit. „nám zaměří jednotky a určí koeficienty a další serepetičky kvůli rozúčtování tepla. Za 100 bytový dům chtěl 250.000 Kč“.
  Chtěl, abych k nim přijel a vše jim vysvětlil. Souhlasil jsem s tím, že chci 5 000 Kč (celkem asi 5 hodin a cca 200 km). Sdělil mi, že to není žádný problém. Jakmile mi toto někdo řekne, je to signál, že to problém bude. Pro jistotu jsem požádal, aby o tom seznámil ostatní členy výboru. Den před domluveným datem mi sdělil, že je to moc. Tím naše komunikace skončila.
  Výsledkem je, že toto SVJ zaplatilo advokátům asi 800 000 Kč a všechno prohrálo. A to se vyplatí!! Dnes SVJ mele z posledního a je jen otázkou času, kdy se položí. Pan „TN“ patří jen do skupiny závistivců, kteří když ode mě slyšeli 250 000 Kč, tak viděli rudě. Mimochodem dneska bych těch 100 bytů za 250 000 nedělal. Mimochodem, pan „TN“ nám zapomněl sdělit, kdo, jak a za kolik mu ty jeho serepetičky pro 100 bytů sfouknul. No a od té doby se také traduje, že beru 5 000 Kč za hodinu.
  Takže panu „TN“, který možná dnes statečně vystupuje pod přezdívkou Znalec znalce (oba píší stejné hlouposti, že jsem říkal „že zákon č. 67/2013 Sb. se vztahuje i na vyúčtování příspěvku na správu domu a pozemku“ ), nezbývá než zvracet své pitomosti a anonymně mě urážet.
  Tito experti jsou jen závistivci, pro které je naprosto normální, že jejich byt stojí 5 Mega, ale myslí si, že jim ho někdo bude spravovat za pár stovek a ještě za ně nastrčí záda, aby je kryl před jejich průšvihy u soudu.
  Nemá cenu vést diskuzi s lidmi tohoto typu, ale těm ostatním snad malou radu. Nejdřív se zamyslete, co vlastně chcete, seznamte se s realitou, poraďte se se svou rodinou a přáteli a pak něco dělejte. Majetek je starost a nikdo to za Vás jen tak neudělá. Můžete se pak samozřejmě obrátit na koho chcete, třeba i anonymní experty.
  Všem, které jsem zmínil (a ještě „Čmuchalovi“, „ucto“ či „x“, případně dalším) vzkazuji, kluci já za to fakt nemůžu. Zkuste mě pochopit. Mám to opravdu těžký, když jsem tak dobrej a pořád jen vyhrávám. Vím, že závist je hrozná věc, ale budete se s tím asi muset smířit.
  Tak zas příště.
  Ing. Milan Fiala

  Vložil Misme, 31. Srpen 2017 - 11:56

  K čemu ty posudky potřebujete? Pokud k zahájení soudního sporu, budou to možná vyhozené peníze. Jeden soudní znalec mi na můj požadavek o vyhotovení posudku poradil, ať šetřím peníze, že takový posudek je dobrý akorát na to, aby ho žalovaný u soudu napadl. Pokud k tomu dojde, soud si stejně nechá vypracovat posudek vlastní.

  Vložil Prizma, 1. Září 2017 - 4:19

  Z jakého důvodu a na zakledě čeho konkrétně tvrdíte, že soud si nechá vypracovat také posudek když by byl doložen posudek od soudního tj. nezávislého znalce.

  Specializovaných znalců pro uvedené účely není mnoho, takže soud by možna ani neměl jiného znalce k dispozici.

  Posudky chci hlavně proto aby bylo 100% posouzeno oprávněnou kvalifikovanou osobou zda jsou predmětné dokumenty správné nebo nesprávné. Aby se uzavřely dohady (např. zcela mimosoudně) mezi SVJ a vlastníkem jednotky.

  Vložil Misme, 1. Září 2017 - 6:22

  Z jakého důvodu a na zakledě čeho konkrétně tvrdíte, že soud si nechá vypracovat také posudek když by byl doložen posudek od soudního tj. nezávislého znalce.

  Já to netvrdím, jen jsem vám předala dříve získanou radu, a to přímo od zdroje, tj. znalce. Já neměla důvod mu nevěřit, za prvé nemám peněz nazbyt, za druhé sleduji veřejné sdělovací prostředky. Prakticky u každé sledované kauzy dojde na spor ohledně znaleckých posudků, např. kauzy Nečesaný, Rath, Janoušek, Kramný atd. Právě před chvílí jsem zaslechla v rádiu cosi o napadení posudku v kauze OKD. U Janouška, pokud mne paměť neklame, znalec za posudek vyfasoval trest. U Kramného je trestní stíhání za posudek v běhu.

  Specializovaných znalců pro uvedené účely není mnoho, takže soud by možna ani neměl jiného znalce k dispozici. 

  Soudy oslovují v případě potřeby revize, aspoň co já vím, např. univerzity, znalecké ústavy.

  Posudky chci hlavně proto aby bylo 100% posouzeno oprávněnou kvalifikovanou osobou zda jsou predmětné dokumenty správné nebo nesprávné. Aby se uzavřely dohady (např. zcela mimosoudně) mezi SVJ a vlastníkem jednotky.

  Čtěte např. zde → http://www.mvcr.cz/…posudku.aspx

  Mimo jiné se tam dočtete:

  … Otakar Motejl, těšící v odborných kruzích i ve veřejnosti nesporné morální a odborné autoritě, si v jednom tiskovém prohlášení z roku 2007 nebral servítky a prohlásil: „Soudní znalci ničí lidské životy! Případy, kdy soudní znalci pochybili, mívají často za následek zpackaný lidský život, jejich odpovědnost je ale téměř nulová… Nekonečné průtahy při vypracování posudků, jejich velmi sporná kvalita, ale také jejich nadužívání, téměř žádné postihy za nepravdivé, špatné nebo pozdně dodané posudky, to všechno je třeba akutně řešit. …Trend je takový, že soudci bez znaleckého posudku téměř nerozhodnou. A výsledkem je až taková absurdita, že v podstatě nesoudí soudce, ale znalec.“ Tato kritika, jak to vyplývá z obsahu kompetencí ombudsmana, vychází především z případů, které se týkají občanskoprávních a rodinněprávních záležitostí, ale některá kritická zjištění se dají vztáhnout i na trestněprávní kau­zy.

  Velmi kritické stanovisko k činnosti některých znalců a znaleckých ústavů zaujala např. předsedkyně vysokoškolské Akreditační komise profesorka Vladimíra Dvořáková. V rozhovoru, který poskytla internetovému portálu Outsider Media dne 16. 4. 2010, říká:

  «Dostanu-li stanovisko třeba… z expertních pracovišť, které mají pravomoci poskytovat odborné posudky pro soudy, předpokládám, že jde o skutečně odborné stanovisko, ale ono to tak být vůbec nemusí. Dovedeme si vůbec představit, že tatáž osoba požádá o stanovisko „vědecké pracoviště„, tam si ho napíše a s podpisem ředitele pak předloží jako argument u soudu? Nebo že u soudu argumentuje na základě „odborných“ textů, které si pod jinými jmény sama napsala? Nebo že instituce může poskytovat znalecké posudky, aniž by disponovala patřičnými laboratořemi a stálým personálem? A přitom zjistíte, že ve všech takovýchto institucích, které jinak fungují standardně, se objevuje stejný okruh lidí, kteří mají obchodní, partnerské a jiné vztahy na určité okruhy lidí v politice?»

  Vložil Prizma, 2. Září 2017 - 0:00

  Souhlasim s Vami, temer vse na svete je relativni tj. i znalectvi… Ale jakym jinym zpusobem lze dle Vaseho nazoru nezpochybnitelne prokazat optimalne bez (obvykle dlouheho, nakladneho soudu) ze dotcene dokumenty vlastnika obdrzene od SVJ jsou nespravne..?

  …Soudy oslovují v případě potřeby revize, aspoň co já vím, např. univerzity, znalecké ústavy…

  Muze jednotlivec pozadat o posudek tyto subjekty?

  Vložil Misme, 2. Září 2017 - 7:13

  Samozřejmě, že můžete požádat jakýkoliv subjekt a vřele vám to doporučuji.

  Proč?

  Za prvé upozorníte na existenci nějakého problému.

  Za druhé nebudeme otravovat „jakékoliv subjekty“ s paní Klainovou samy. Čím více nás bude, tím větší šance na změnu.

  Za třetí proto, že zjistíte, že pokusit se nezpochybnitelně něco dokázat chce obrovské úsilí. A i tak pochyby zůstanou. U protistrany s vysokou pravděpodobnotí.

  Za čtvrté proto, že po komunikaci s různými subjekty možná zjistíte, obdobně jako já, že (obrazně řečeno) „nejlepší pomoc najdeš na konci vlastních rukou“.

  A až budete za fází pod bodem čtyři, budete mít pravděpodobně dostatečně „nabito“ i k soudu.

  Vložil Prizma, 2. Září 2017 - 12:20

  Dekuji za doporuceni.

  Co se tyce nevyrizenych reklamaci vyuctovani, predpisu EvL spise zatim volim jinou strategii nez je zalovat u soudu. Kdo zaluje musi tvrdit, dokazovat.

  Samozrejme napr. kdyz uz je vlastnik zalovan SVJ, tak asi mu nezbyde ve sve obrane v danem pripade sahnout po tech dukaznich prostredcich kt. uvadite.

  Vložil Prizma, 31. Srpen 2017 - 6:30

  Znalec Ing. Martin Škopek skopek.net – mate zkusenosti..?

  Vložil anonymouus (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 9:00

  kdysi tady proběhl odkaz na znalce Ing. Milana Fialu http://byt-sluzby-vyuctovani.sweb.cz/ http://www.portalsvj.cz/…_2012_43.pdf

  Vložil x (bez ověření), 6. Září 2017 - 3:58

  Jeho sluzby jsou k nicemu, vyhozene penize.

  Vložil garance (bez ověření), 29. Srpen 2017 - 8:38

  Muze zde nekdo osobne doporucit korektniho soudniho znalce se specializaci pro posouzeni rozuctovani, EVL-predpsisu i posouzeni obsahova cast, polozky „sprava domu, pozemku“…?

  Vložil TN. (bez ověření), 30. Srpen 2017 - 16:08

  To je spíš právní otázka, ne? Znalci jsou na vyúčtování služeb, což je často otázka technická (zejm. odečty a rozúčtování vytápěnítepelné energie a vody).

  Vložil Prizma, 31. Srpen 2017 - 6:43

  Ano je to i pravni otazka ale i znalecka. Dotceny pan znalec ma asi sirsi zaber viz jeho web.

  Samozrejme znalci dodam veskere podklady, usneseni SVJ a detaily kde je rozpor exces s pravem.

  V nasem SVJ nemame dodavku tepla, jen studene vody a nekolik polozek sluzeb pro SČD. Hledam proto znalce ktery je dostatecne znaly vsech polozek v mem predpisu EvL, vyuctovani, rozuctovani. Na justice.cz je tezko hledat specializaci rozuctovani uzivatele bytu. Existuji i jine weby evidence znalcu ale nemusi tam byt vsichni znalci.

  Pan Škopek napsal ze pro nej neni problem posoudit vsechny polozky zaloh mych listin tj. i spravy D/P, odmeny spravci, tzv. „FO“. Casove ale prijdu na radu az celkem pozde protoze je nyni navic nemocny :-(.

  Zde na portalu toho zel o referencich na prislune znalce moc neni :-(

  Vložil TN. (bez ověření), 31. Srpen 2017 - 8:51

  No, ale hlavně znalci asi budou pěkně drazí, možná dražší než advokáti, protože jich je jen několik na celou republiku a advokátů je 16 tisíc. Fiala někde psal, nebo jsem to četl tady na portálu, že chce 5000 Kč/hod, což mě šokovalo (proto si to pamatuji :-)

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 31. Srpen 2017 - 9:38

  To by mně opravdu zajímalo, kde jste četl že Fiala chce 5000/hod. Je to možné, nicméně 46Cm262_2012_43 mu takové znalečné nepřiznává. Dokonce ani těch 350/hod které má, jeli osloven soudem.

  Takže buď je to z Vaší strany pomluva, nebo své tvrzení „které si údajně pamatujete“, doložíte.

  Vložil taxa (bez ověření), 31. Srpen 2017 - 9:59

  Pane Čmuchale nejste náhodou pan Fiala..?

  http://www.portalsvj.cz/…_2012_43.pdf

  Vložil Čmuchal (bez ověření), 31. Srpen 2017 - 14:53

  :)

  moje příspěvky zde, napovídají že bych měl být Fiala?

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".