Dědické řízení a hlasování v SVJ

Vložil SVBJP22 (bez ověření), 13. Červenec 2016 - 10:17 ::

Nedávno zde byl uveřejněn dotaz k hlasování v případě neukončeného dědického řízení. Dotaz však nemá zcela jasný název pro pozdější vyhledávání, proto jsem zvolila nové téma. O radu jsem požádala notářskou poradnu a odpověď je následující:

Dobrý den. Zemřelého vlastníka na schůzi shromáždění SVJ povedete jako nepřítomného. Pokud je v řízení o pozůstalosti jasné, kdo jsou dědicové, může o tom notář vystavit potvrzení. Pak by dědicové mohli ustanovit společného zástupce, který by se účastnil shromáždění vlastníků a hlasoval za jednotku.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Lena 8 (bez ověření), 19. Červenec 2016 - 13:54

    Když zemře vlastník bytové jednotky, obracím se na soud, ten mi sdělí adresu notáře, který je soudem pověřen likvidací dědictví. Vždy vím v jaké fázi se likvidace pozůstalosti nachází, nikdy se mi nestalo, že by mě notář odmítl a dostanu i kontakty na dědice bytové jednotky, ale pokud se nejedná o pravomocné rozhodnutí, a v Katastru nemovitostí je stále zapsán jako vlastník zemřelý , pak prostě napíšu do prezenční listin – zemřel. V Katastru nemovitostí, vidím dostatečně brzy, že probíhá převod, i na koho a proto mohu i včas doručit novým majitelům pozvánku na shromáždění a vyzvat je k ustanovení společného zástupce.

    Vložil Pavel II (bez ověření), 15. Červenec 2016 - 17:05

    tak je Vám první rada k ničemu a ta druhá dost na vodě.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".