Co znamená 100 % vlastníků?

Vložil TN (bez ověření), 8. Leden 2017 - 12:54 ::

V diskusi o zateplování http://www.portalsvj.cz/…ni-a-stanovy se diskutuje o 100% kvóru.

Už dávno jsem se chtěl zeptat, co se myslí „souhlasem všech vlastníků“ a sice v případě SJM a spoluvlastnictví jednotky.

Má se za manžele a spoluvlastníky pod příslušnou listinu podepsat společný zástupce, nebo v případě SJM se mají podepsat oba manželé a v případě spoluvlastnictví (byt může vlastnit např. 7 dědiců, v mém SVJ už tři roky probíhá dědické řízení a těchto 7 dědiců se není schopno ani dohodnout, kdo se má o byt starat, takže je prázdný) všichni spoluvlastníci, anebo jen spoluvlastníci mající většinu podílů? A co když jsou spoluvlastníci roztroušeni po světě, může jeden udělit plnou moc druhému a ten se podepíše za něj? Bude třeba plnou moc překládat soudním tlumočníkem, apostilovat a superlegalizovat, protože ne se všemi státy má ČR smlouvu o právní pomoci?

  • dohoda (=100%)

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel II (bez ověření), 11. Leden 2017 - 18:13

je součet všech podílů tak aby dosáhl po zkrácení č. 1. Za SJM i spoluvlastníky jednotek hlasuje společný zástupce a každý oprávněný hlasující vlastník má právo se nechat zastoupit. Bližší podmínky plné moci by měly obsahovat Vaše stanovy. Protože občas nastává situace s nedostupností některého vlastníka je vhodné na to myslet při schvalování hlasovacích kvór a zbytečně nezpevňovat zákonnou úpravu.

Vložil TN (bez ověření), 11. Leden 2017 - 18:48

Tak otázka zněla úplně jinak, než na co odpovídáte, ale děkuji za snahu :-)

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".