Co se starým výtahem

Vložil Klesl (bez ověření), 19. Srpen 2017 - 18:00 ::

Budeme vyměňovat 4 staré výtahy ze 70. let (jsme panelák) za zcela nové. Zajímalo by mě, co se starými výtahy. Samozřejmě vím, že je zlikviduje firma, co namontuje nové výtahy, to budeme mít ve smlouvě, ale zajímalo vy mě, jestli by se nedali částečně prodat – jsou dřevěné, ale strojovna je kovová, tak třeba do šrotu, nebo netuším (nerozumím tomu), ptám se, co si o tom myslíte. nebo nemá smysl to řešit?

  • výtah

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Amadeus (bez ověření), 21. Srpen 2017 - 13:29

Co očekáváte za radu? V rozpočtu ceny díla budete mít položku ekologická likvidace. Dodavatel v případě vyžádání musí např. stavebnímu úřadu doložit, že zajistil ekologickou likvidaci všech součástek výtahu (kabina, lana, vodítka, rozvaděče, atd.). Víte v jakém jsou stavu? Je to za ty roky samý olej a špína. Chcete dělat " spravedlivého " a domu něco ušetřit? Kdo to ocení? Nechejte si dodavatelskou firmou vyexpedovat kabinu před dům na plochu a začněte. Vemte si svoje domácí nářadí (kladivo, šroubovák, kleště, atd.) a demontujte kabinu na součástky. Za jeden den to nestihnete. Nechejte to přes noc před domem. Naštěstí někteří spoluobčané vám to do rána uklidí. Zbytek naložte do přívěsného vozíku za svůj osobní automobil a jeďte do sběrných surovin. Asi vám to tam vezmou. Takže jste se právě dočetl, jak má pracovat ten „nejobětavější“ předseda výboru SVJ. Ale to je však špatně. Jste předseda, tak organizujte, řiďte, kontrolujte a konejte. Dodavatelé mají svoji odbornou způsobilost, proto to nechejte na nich. Vy je za to platíte. Kutilství si nechejte na chatu a zahradu. Zajišťujte správu domu.

Vložil Spokojený zákazník výtahářské firmy (bez ověření), 20. Srpen 2017 - 9:17

Standardní výtah ze 70. let neprošel revizí, doporučena rekonstrukce v nejbližším termínu. Naštěstí nástupkyně dřívějšího výrobce nám po léta dělá servis, tedy náš výtah zná. Ačkoliv by firma měla zájem dodat výtah komplet nový, doporučila generálkovat pohon, zachovat stroj s lanovým kotoučem na silné hřídeli a dvou ložiskách („To vám vydrží dalších 50 let!“), dodat elektronickou regulaci pohonu, dodat brzdu podle současných požadavků, opravit vodítka, vybavit šachetní dveře potřebnými novými komponenty a dodat nová lana a kompletní kabinu. Starou kabinu z umakartu, lano a brzdu odvezli. Cena šrotu byla proti ceně zakázky zanedbatelná, navíc jsme se nemuseli o odpad starat. Cena zhruba 1/2 ceny zcela nového výtahu podle nabídek dalších uchazečů, záruka 60 měsíců.

Vložil K.L.F. (bez ověření), 20. Srpen 2017 - 6:42

50 let starý výtah si vezme technické museum.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".