Co se mění v hypotečním financování „koupě“ družstevního bytu

Vložil JaVa, 10. Leden 2017 - 14:06 ::

http://finexpert.e15.cz/…tevniho-bytu?…

Základním rozdílem je fakt, že v případě „koupě“ družstevního bytu se vlastně nejedná o koupi nemovité věci, ale o úplatný převod družstevního podílu. Z tohoto důvodu nelze družstevní byt použít jako vhodné zajištění hypotéky.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ppp (bez ověření), 11. Leden 2017 - 16:36

  Existují banky, které půjčí peníze na převod družstevního podílu bez okamžité zástavy nemovitostí – stačí zřídit zástavní právo do 1 roku; potom už musí být ten byt ve vlastnictví dlužníka a ten k němu musí bance zřídit zástavní právo. Jinak k družstevnímu podílu lze zřídit zástavní právo, banky to ale nevyužívají. Jednak rejstříkové soudy nechtějí tato zástavní práva zapisovat (členů družstev bývají i stovky, je to moc práce), jednak není jasné případné pořadí zástavních práv kdyby jich člen družstva zřídil víc

  Vložil Korky0202, 10. Leden 2017 - 15:55

  Dobrý den,

  toto není žádná novinka a družstevní byt nikdy nebylo možné koupit na hypotéku, kde zástavou byl onen družstevní byt. Protože jste zpravidla nebyl schopen dosáhnout toho, aby družstvo dalo do zástavy svůj byt, ke kterému vy máte pouze nájemní vztah a případně podíl v onom družstvu.

  Takže změnou zákona se žádným způsobem nemění financování „pořízení“ družstevního bytu, ba ani nedošlo k jakékoliv změně v chápání role družstevního bytu v případě toho, kdy člověk chce financovat koupi vlastního bydlení (schválně neuvádím typ bydlení) a chce využít produkt zvaný hypotéka.

  Vložil VN (bez ověření), 10. Leden 2017 - 16:02

  A sice , že některé banky poskytují hypotéku bez zajištění nemovitosti v případu , že během krátké doby (1–2 roky) dojde k jeho převedení do osobního vlastnictví člena družstva. Takových bytů je v dnešní době spousta…

  Vložil Kolemjdoucí (bez ověření), 10. Leden 2017 - 16:24

  To není novinka, to banky dělaly již před rokum 2014. Jinak osobní vlatnictví neexistuje.

  Vložil Korky0202, 10. Leden 2017 - 16:23

  Dobrý den, já nereagoval primárně na příspěvek v odkazu, který shrnuje změnu u produktů jednotlivých poskytovatelů hypoték, jak zmiňujete Vy.

  Reagoval jsem pouze na souvislost, kterou zmínil pan Java.

  P.S.: Existuje též spousta bytů a družstev, kde jsou tyto převody pozastaveny.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".