Co obnáší být správce bytových jednotek

Vložil Elko (bez ověření), 9. Leden 2019 - 20:20 ::

Dobrý den, ráda bych se zeptala co vše obnáší být správce bytových jednotek. Předem se omlouvám zda pro někoho to bude „blbá otázka“. Jsem nováček, ale nelíbí se mi jednání našeho správce, v domě je 6 bytů a nikdo neřeší že se tu vlastně nic neděje, když se něco opravuje hradí se to z kapsy i když na to máme společný fond ze kterého by to mělo být hrazené. Pro pana správce je to prý příliš komplikované, každý z něj má strach a proto raději zaplatí. Mě se to, ale nelíbí. To to je jen příklad je toho více, a tak bych se chtěla zeptat pokud bych chtěla tu to pozici převzít a ostatní vlastníci by souhlasili na co bych se vše měla připravit. Předem děkuji za odpovědi. E.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil @ (bez ověření), 9. Leden 2019 - 20:38

  Je potřeba si uvědomit, že nespravujete bytové jednotky, ale společné části domu. Správa domu obsazahuje následující: opravy domu a zajištění revizí, prohlídek, zajistit evidenci vlastníků bytů a jejich plateb, vystavování předpisů plateb (někdo říká evidenční list), zajistit účetnictví, zajistit dodávky služeb, jejich vyúčtování a vypořádání fin. prostředků, placení faktur, uzavírání smluv s dodavateli, obsluha účtu, svolávání shromáždění, plnit povinnosti k rejstříku společenství, příp. k finančnímu úřadu. Hrabat se v zákonech a vyhláškách a zajistit jejich dodržování v svj. Určitě jsem si ještě na spoustu věcí nevzpoměl a někdo další mne doplní. Vzhledem k malému počtu bytů mi to u vás připadá hračka. Pro začátečníka to bude asi složitější.

  Vložil Elko (bez ověření), 10. Leden 2019 - 15:38

  Děkuji za odpověď, a ještě bych se zeptal pokud bych zodpovědnost převzala na sebe zda má správce za povinnost mi předat všechny kontakty, které doposud má, jedná se mi hlavně o účetní. Jelikož ten to správce, hledá každého v hospodě a bude rozzuřen pochybuji že by mi nějaké kontakty na nějaké dodavatele dal. Je to tedy jeho povinnost?

  Vložil @ (bez ověření), 10. Leden 2019 - 16:42

  Současný správce má po ukončení spolupráce povinnost předat společenství všechny podklady, které pro svj zpracovává včetně účetnictví. Nemá povinnost předávat vám žádné kontakty na řemeslníky, účetní a fimy, se kterými spolupracuje on. To si musíte vybudovat sám.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 9. Leden 2019 - 21:20

  ano, dá se říci, že ideálně správce by měl být ekonom, stavař, elektrotechnik a právník v jednom (do určité míry).

  Vložil Anonymou (bez ověření), 11. Leden 2019 - 21:18

  Ano, ale pozor-i takovi se najdou!

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".