co dělat, pokud soused neoprávněně odstraní stupačky s vodou do vyšších bytů, které vedly přes jeho byt?

Vložil Aleš (bez ověření), 7. Září 2018 - 8:24 ::

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co mohu dělat v případě, že soused ze spodního bytu nechal neoprávněně odstranit stupačky s vodou do bytů na ním, které vedly přes jeho byt?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil MMM (bez ověření), 7. Září 2018 - 9:43

  Řešil bych to prokazatelnou žádostí o okamžité uvedení do původního stavu, pokud nenastane náprava, kontaktoval bych majitele domu (bytů) a zároveň podat po poradě s advokátem trestní oznámení. Pokud nezabere výzva k nápravě, určitě bych dál řešil s právníkem bez nějaké vlastní dojmologie nebo „Máňa říkala…“

  Vložil Anonymoushjj (bez ověření), 7. Září 2018 - 10:15

  Požádat soud o předběžné opatření

  Vložil Petr, 7. Září 2018 - 13:31

  To znamená, že do bytů nad ním neteče voda ? Předpokládám, že stoupačky jsou řádně vedeny v Prohlášení jako společné, a že nejde o havarijní stav stoupaček, které mu způsobovaly v bytě problémy apod.. Odstranění stoupaček je svévolný zásah do společných částí.

  Váš dotaz není vyčerpávající a není jasné jaká je historie příběhu, zda jste o tom např. jednali na shromáždění (nejvyšší orgán společenství).

  Dle zákona

  § 1175 „(1) Vlastník jednotky má právo svobodně spravovat, výlučně užívat a uvnitř stavebně upravovat svůj byt jakož i užívat společné části, nesmí však ztížit jinému vlastníku jednotky výkon stejných práv ani ohrozit, změnit nebo poškodit společné části“.

  Zastavit vodu nemůže dle známých rozhodnutí ani majitel domu, kterému nájemníci neplatí, a on musí vodu platit ze svého.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".