Člen BD/vlastník BJ v SVJ - ukončení členství v BD

Vložil Hvan, 16. Listopad 2017 - 15:08 ::

Dobrý den,

Někteří z našich vlastníků (starší osazenstvo) jsou zároveň členy původního bytového družstva. (My noví, kteří jsme ve výboru, již členy nejsme). Nyní přišel všem členům dopis, zda si přejí členství ponechat či by odstoupit.

Potřebovali bychom posoudit, zda jim z členství nemohou plynout nějaké výhody/nevýhody. Aby se členství zbytečně nevzdali a o něco nepřišli. Nebo zda nemohou obdrže větší částku? Z čeho se vypočítává?atd.....

Nemáte někdo zkušenost? Děkuji Hana

  • stanovy družstva

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Hvan, 24. Listopad 2017 - 15:59

Všem děkuji za názory.

Vložil janica, 20. Listopad 2017 - 10:33

Tím, že se družstevník stane vlastníkem bj, je i členem SBD, pokud nepodá žádost o zrušení členství. SBD se rozhodlo na schůzi, že členský podíl bude 500 Kč a vyplatí se žadatelům. Ti musí mít všechny nedoplatky, dluhy vyřešeny. Ptali, co z toho budou mít, kdyby zůstali. Je to účast na schůzích, být volen a volit. Většina vlastníků podala žádost k 31.12. (je to vždy ke konci kalendářního roku, podle stanov). Někteří zůstali v SBD, protože mají i jiný družstevní byt, jiní byli ve vedení nebo v kontrolní komisi nebo tam zůstali, že chtějí, snad z nostalgie, že byli v družstvu 30–40 let. Rozhodnutí je na nich. Naše družstvo nebylo v likvidaci, existuje dál.I když převody bytů do vlastnictví nebyly jednoduché, tak se vztahy utřepaly, protože nám dělají účetnictví.

Vložil Družstevník (bez ověření), 20. Listopad 2017 - 12:35

SBD Krušnohor v Mostě členství členům-vlastníkům ukončil postě tak, že jim hromadně rozposlal oznámení „o zániku členství“. Je to také cesta, kterou družstvo může zkusit zvolit. Nyní se vede několik soudních sporů o neplatnost takového ukončení členství, kauza je obsáhle popsána na těchto stránkách http://svjmost.cz/…vu-krusnohor

Vložil Pavel II (bez ověření), 18. Listopad 2017 - 18:18

Bohužel vedení SBD pro zachování svých prebend z členských poplatků se snaží sankcionovat vystoupivší zpravidla tím, že poplatek za vedení správy je nižší pro družstevníky a vyšší pro vlastníky. Já jsem takto před mnoha lety válčil s SBD Průkopník a po těžkých papírových bitvách se mě podařilo vyhrát. Ale třeba se dnes ledy pohnuly k lepšímu.

Vložil JaVa, 18. Listopad 2017 - 18:33

´„Já jsem takto před mnoha lety válčil s SBD Průkopník a po těžkých papírových bitvách se mě podařilo vyhrát.“

Mohl by jste,prosím,zve­řejnit návod ,jak jste donutil Družstvo,aby hradili na správu SVJ všichni stejné poplatky.

Děkuji.JaVa

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".