BD odmítá předat klíče a dokumentaci SV

Vložil Marie 22 (bez ověření), 21. Květen 2018 - 19:50 ::

Již 5.3.2018 jsme byli zapsáni do OR jako SV a výbor SV s právní subjektivitou­.Přesto nám BD odmítá předat dokumentaci a klíče od nebytových prostor. Stále trvá na tom, že je podílníkem na SV. Finanční vyrovnání neproběhlo, schůze , kde by se rozhodlo o způsobu likvidace a finančním vyrovnání též neproběhla ( přesto, že výbor našeho SV neustále písemně žádá o svolání jak výbor BD tak předsedu kontrolní komise BD) Nový správce je připraven od 1.6.2018 začít vykonávat správu ale my nejsme schopni mu předat stavy měřičů protože je má BD uzamčeno v nebytových prostorách našeho domu. Předseda odmítá skutečnost, že již BD není vlastníkem budovy, že mu zde nic nepatří a nechává si posílat platby za pronájem nebytových prostor. Nereaguje na písemné, ústní, e-mailové komunikace z naší strany. Prosím, poraďte, jak postupovat aby BD předalo našemu SV dokumenty od domu, klíče a nájemní smlouvy. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Markéta Gr., 24. Květen 2018 - 12:43

  Vyzvat písemně doporučeně s dodejkou BD k vydání dokumentace a klíčů. Klíče pak vyřešíte snadno a to zámečníkem a výměnou zámků za nové – náklady naúčtovat BD. Dokumentaci budete nuceni vymáhat soudně na základě prokázení vlastnických a jiných zákonných práv. Informujte nájemce nebytových prostor opět doporučeně, že jste novými vlastníky a tak smlouvy o nájmu s BD zanikají ke dni…a jsou povinni uzavřít smlouvy nové s SVJ. Rovněž k těmto prostorám můžete pomoci zámečníka, případně za asistence PČR zajistit nové zámky a klíče a předat nájemníkům s novou smlouvou.

  Vložil Marie 22 b) (bez ověření), 21. Květen 2018 - 19:59

  Byty jsou již od ledna 2018 převedeny všechny do vlastnictví.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".