bankovní poplataky , roční vyúčtování

Vložil Anonymous, 27. Červen 2018 - 13:35 ::

Dobrý den. Je správně, když se roční poplatky banky účtují % z podílu nemovitosti jednotlivých vlastníků a ne podle jednotlivých bytových jednotek v domě?Děkuji za odpověď

  • bankovní účet

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Jan77 (bez ověření), 28. Červen 2018 - 17:18

Podle Obč. zákoníku § 1180 (2) „Příspěvky určené na odměňování osoby, která dům spravuje, nebo členů jejích orgánů, na vedení účetnictví a na podobné náklady vlastní správní činnosti se rozvrhnou na každou jednotku stejně.“ https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2012-89

Dále vyhláška 366/2013 toto upřesňuje v§ 17 "Podobnými náklady vlastní správní činnosti uvedenými v § 1180 odst. 2 občanského zákoníku se rozumí zejména

  1. náklady na zřízení, vedení a zrušení bankovních účtů společenství vlastníků jednotek,"

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2013-366…

Domnívám se tedy, že pokud je rozúčtování u vás dle podílů, je to potenciálně napadnutelné.

Vložil Kornélie (bez ověření), 27. Červen 2018 - 21:21

Vaše starosti bych měla mít.

Zvolte bezpoplatkový účet.

Vložil Alík stř. (bez ověření), 27. Červen 2018 - 21:47

0 Kč za bezpoplatkový účet dělit podle počtu chovaných psů.

Vložil JarekSVJ, 27. Červen 2018 - 13:52

V našem SVJ se účtují bankovní poplatky samozřejmě dle stanov , není to podle spoluvlastnického podílu , každé bytové jednotce se účtuje tento poplatek stejně . Je to dle rozhodnutí vlastníku a jak jsem psal máme to i ve stanovách . Ale pokud jste si odsouhlasili účtování bankovních poplatků podle spoluvlastnického podílu – proč ne.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".