Výbor SVJ vybírá od vlastníků v hotovosti finanční částky, ale nedává vlastníkům potvrzení o zaplacení!!!

Vložil alzbeta26, 17. Listopad 2010 - 17:22 ::

Dobrý den, Naše SVJ vzniklo před 2 měsíci. Chtěla bych se zeptat, zda je v pořádku, když Nám, vlastníkům dává výbor Našeho SVJ, šibeniční termíny k zaplacení určitých fin.částek! Jednou je to 2300 Kč, které musíme uhradit v hotovosti do druhého následujícího dne, ode dne kdy nám byla platba oznámena. Následující týden máme schůzi na které jsme automaticky postavení před hotovou věc, že máme zaplatit dalších 6000 Kč,nejzazší termín k zaplacení do 4 dnů, aniž bychom věděli a byli srozumněni na co bude platba použita!Tyto finanční prostředky lidé v Našem SVJ hradí v hotovosti a výbor, konkr. předseda výboru nedá žádný doklad o zaplacení!!!

Je mě pro mě záhadou jak je možné, že lidé- vlastníci bytů,jsou tomuto nesmyslnému způsobu hospodaření s jejich financ. přístupni a vůbec se neohrazují proti tomu, že na své platby, které za 2 měsíce, co vzniklo naše SVJ, již činí více jak 11 tisíc na každého vlastníka, přičemž nemají žádné doklady o zaplacení těchto poměrně vysokých částek!

Když jsem se ohradila, že chci doklad o zaplacení, všichni na mě koukali jak na černou ovci,a hlavně cože si to dovoluji žádat doklad o zaplacení!

Prý ze zákona nemusí dávat výbor, vlastníkům bytů doklad o zaplacení, není to prý jeho povinnost!

S něčím takovým (prapodivným způsobem hospodaření)jsem se ještě nikdy nesetkala a hlava mi to nebere, že to lidem v domě vůbec nevadí, vždyť se přeci jedná o jejich peníze!

Jak donutit výbor, aby za uhrazené fin.částky, dával vlastníkům bytů doklady o zaplacení!!! Poradí mi zde někdo?

Setkal se zde, někdo s něčím podobným?

Moc děkuji za jakoukoliv radu, či nápad. lexova

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.