Vložil Orel (bez ověření), 12. Prosinec 2016 - 16:25

Jde o zákon č. 104/2015 Sb. nikoli o vyhlášku, jak jste uvedla, kterým se novelizoval Zákon o službách č. 67/2013 Sb. Podle novelizovaného zákona č. 67/2013 Sb. konkretně podle § 6 odst. 4 platí:

" Náklady na společnou přípravu teplé vody pro zúčtovací jednotku za zúčtovací období tvořené náklady na tepelnou energii spotřebovanou na ohřev vody a náklady na spotřebovanou vodu se rozdělí na složku základní a spotřební. Základní složka je rozdělena mezi příjemce služeb podle poměru velikosti podlahové plochy bytu nebo nebytového prostoru k celkové podlahové ploše bytů a nebytových prostorů v zúčtovací jednotce. Spotřební složka se rozdělí mezi příjemce služeb poměrně podle náměrů vodoměrů na teplou vodu instalovaných u příjemců služeb."

Dále platí Vyhláška č. 269/2015, která stanovuje „rozsah výše základní a spotřební složky u rozúčtování nákladů na vytápění a nákladů na společnou přípravu teplé vody pro dům, jejich rozdělení mezi příjemce služeb…“.

§ 4 odst. 1 této vyhlášky stanovuje:

㤠4
Rozúčtování nákladů na poskytování teplé vody v zúčtovací jednotce“

„(1) Základní složka nákladů na teplo spotřebované na poskytování teplé vody činí 30 % a spotřební složka 70 % nákladů. Základní složka nákladů na vodu spotřebovanou na poskytování teplé vody činí 0 % a spotřební složka 100 % nákladů.“

§ 5 odst. 2 této vyhlášky stanovuje:

„Na byty a nebytové prostory odpojené od vnitřního rozvodu teplé vody rozúčtovává poskytovatel služeb základní složku nákladů podle poměru velikosti podlahové plochy bytu nebo nebytového prostoru k celkové podlahové ploše bytů a nebytových prostorů v zúčtovací jednotce.“

Z uvedeného pro vás bohužel vyplývá, že se nejprve spočítá základní složka ve výši 30% celkových nákladů na teplo spotřebované na poskytování teplé vody za celý dům a z toho se na vás rozpočítá poměrná část podle poměru velikosti podlahové plochy vašeho nebytového prostoru k celkové podlahové ploše bytů a nebytových prostorů v zúčtovací jednotce.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.