Vložil MartinII, 19. Únor 2021 - 14:39
  1. Vložil dwbmb, 17. Únor 2021 – 0:30 :: Ostatní

DůM, KDE SE NACHÁZÍ JEDNOTKA – SPOLEČNÁ GARÁŽ DLE PROHLÁŠENÍ VLASTNÍKA SE JEDNÁ O SAMOSTATNOU JEDNOTKU – NEBYTOVÝ PROSTOR. TAKTO JSME GARÁŽE ZDĚDILI OD DEVELOPERA. ZMĚNA PROHLÁŠENÍ VLASTNÍKA – SOUHLAS VŠECH VLASTNÍKů, (pozn.: spíše spoluvlastníků garáže) JE ÚPLNĚ SCI-FI.

  1. Dobrý den, nejsem popleten

Vložil dwbmb, 17. Únor 2021 – 10:00 MÁME EVIDENČNÍ LIST KE GARÁŽÍM – UVEDENY: GARÁŽE „REVIZE“, „SPRÁVA“, „ELEKTŘINA“ „ÚKLID“. ŽE TO NENÍ DOBŘE MINIMÁLNĚ TUŠÍM, SI SEM PÍŠU O RADU JAK S TÍM NALOŽIT.

Tedy jak stav narovnat, ABY BYL V SOULADU S LEGISLATIVOU A JAK ZAJISTIT EFEKTIVNÍ SPRÁVU TAKOVÉHO PROSTORU.

To, že AKTUÁLNÍ STAV NENÍ NASTAVEN SPRÁVNĚ.

  1. Děkuji, praktické

Vložil dwbmb, 17. Únor 2021 – 9:17 POKUD SE BAVÍME O OPRAVÁCH… TO BY MUSELA MÝT (BÝT) DLOUHODOBÁ ZÁLOHA JEN PRO GARÁŽ, ALE OTÁZKA JE, K ČEMU BY BYLA, KDYŽ JI SVJ NEBUDE MOCI POUŽÍT, NEB TO NENÍ SPOLEČNÝ PROSTOR.

  1. Děkuji za potvrzení.

Vložil dwbmb, 18. Únor 2021 – 13:15 JAK JAKO VLASTNÍCI TOTO ŘEŠIT. JE TO SKORO 100 LIDÍ (pozn. asi spoluvlastníků garáže pod společným číselm jednotky). Je potřeba PLNÁ MOC VĚTŠINY, VŠECH, JAK TU GARÁŽ PRAKTICKY SPRAVOVAT. OD DEVELOPERA SLYŠÍM, ŽE TO JE BĚŽNÉ A ŽE SE TO DNES BĚŽNĚ DĚLÁ (GARÁŽE SAMOSTATNÁ NEBYTOVÁ JEDNOTKA), NEMOHU NAJÍT ZKUŠENOSTI Z TÉTO OBLASTI

  1. Moc Vám děkuji. Mně

Vložil dwbmb, 18. Únor 2021 – 15:52 MNĚ PŘIJDE, ŽE TO JE VÝHODNĚJŠÍ PRO PRODÁVAJÍCÍHO, ALE ZÁROVEŇ DOCELA NEPRAKTICKÁ PAST PRO BUDOUCÍ VLASTNÍKY (pozn.: spíše spoluvlastnílky) :(

  1. Děkuji pěkně za

Vložil dwbmb, 17. Únor 2021 – 10:05 DĚKUJI ZA POTVRZENÍ MÉ DOMNĚNKY. JAKO? SPOLUVLASTNÍK GARÁŽE JSEM ŽIL V DOJMU, … . A JÁ TEĎ DUMAL NAD TÍM JAK JE TO MOŽNÉ, KDYŽ TO NENÍ SPOLEČNÝ PROSTOR (pozn.: jde asi o společný prostor „GARÁŽ“). NENÍ, BYL TO ZE STRANY DEVELOPERA developera zjevný omyl.

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Zapopjil jsem se do diskuse, i když už asi vše víte. Podával jste to postupně, napočítal jsem 6 příspěvků. Nebylo (aspoň mně ne) z toho zřejmé, zda má každý svoji garáž s číslem jednotky a Listem vlastnictví, nebo jsou garáže vedeny jako společná garáž s jedním číslem jednotky.

Píšete o nemožné změně Prohlášení vlastníka a neuvedl jste co v něm je o garážích. Psal jste pouze o Evidenčním listu.

Psal jste o uvedení do souladu s legislativou, ale neuvedl jste co z legislativy pro vás plyne jak by to mělo být.

Až v posledním příspěvku píšete o „spoluvlastnictví garáže“.

Developer je buď „neznalý“ nebo si to ulehčil.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.