Vložil Justitianus, 17. Únor 2021 - 9:54
  • Tazatel dwbmb napsal: „SVJ takovou zálohu kupodivu vytvořenou má, vlastně několik – revize, správa, elektřina, úklid.“

Pane dwbmb, jste popleten a píšete zde totální nesmysly.

SVJ má jistě peněžní prostředky tvořené z přijatých záloh, ale tyto peníze jsou určeny pouze na správu, údržbu a opravy SPOLEČNÝCH ČÁSTÍ DOMU. Pak do toho pletete položky „elektřina a úklid“ – to je ovšem něco zcela jiného; to jsou zálohy na služby poskytované s užíváním bytů a nebytů. A opět platí, že jak elektřinu spotřebovanou v jednotce, tak i úklid jednotky si hradí její vlastník svým nákladem. Nejedná se o služby, které by snad poskytovalo SVJ.


Odpověď diskutujícího Jan77 není praktická, nýbrž je zavádějící. Jan77 Vás uvedl v omyl. Vy přece od něj nepotřebujete žádnou „praktickou radu“ ohledně garáže, protože nejste jejím spoluvlastníkem!!

Radka2222 si zřejmě nepřečetla úvodní dotaz, a odpovídá mimoběžně: Nepochopila, že se ptáte z pozice smluvního správce (partnera SVJ) , nikoliv z pozice spoluvlastníka té garáže.

  • Záloha „správa a údržba garáže“ je zcela mimo SVJ. Museli by o ní rozhodnout spoluvlastníci garáže mezi sebou. A je pouze na nich samotných jak budou ty peníze mezi sebou vybírat, na co je použijí, a zda případně budou vymáhat dlužné částky na spoluvlastnících-neplatičích.
  • Do toho ani SVJ, ani smluvnímu správci vůbec nic není. SVJ nemá ani právo, ani povinnost strkat nos do záležitostí mezi spoluvlastníky jednotky.

Není možné vynaložit vybrané zálohy na správu domu k opravě podlahy v jednotce. To ať Vás ani nenapadne. Přestaňte o této možnosti fantazírovat. To by byl trestný čin.

Justitianus

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.