Platit dvakrát za stejné služby

Vložil ondraskova.m, 8. Červenec 2020 - 8:38 ::

V našem SVJ jsme do 31.12.2019 platili za správu správci 200 Kč na b.j. měsíčně. Na shromáždění v prosinci 2019 protlačil výbor zvýšení odměny za správu na 500 Kč na bytovou jednotku za měsíc s odůvodněním, že dojde k rozšíření služeb a správce s jím vybraným právníkem/advokátem bude za toto navýšení vystavovat/kon­trolovat pozvánky, zápisy, předžalobní výzvy, žaloby, právní porady atd…

Teď ale výbor přišel na to, že prý jim právník od správce radil špatně (byl prohrán soud, pozvánky byly špatně, zápisy byly špatně, rady byly špatně) a chce, aby shromáždění schválilo smlouvu s právníkem, kterého vybral výbor a kterému bychom platili paušálně měsíčně asi 300 Kč na bytovou jednotku, aniž by ale došlo k tomu, že by se snížila zase odměna správci za správu, když už teď by zase neposkytoval právní služby. Výbor tvrdí, že smlouvy se správcem nejde tak jednoduše změnit, ale mě se zase nelíbí, že bychom měli platit dvakrát za stejné služby, což mi nepřijde jako péče řádného hospodáře.

Jak byste takovou situaci řešili? Můžeme být nuceni k tomu platit dvakrát za to samé?

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.