Vložil PN (bez ověření), 18. Únor 2020 - 0:39

Pane Justitianusi, děkuji za zajímavou reakci, bohužel na mnoho místech zavádějící.

„pro kontrolu vyúčtování služeb nepotřebuje nikdo znát vyúčtování ostatních.“

Ovšem já nepsal jen o kontrole vyúčtování služeb pro jeden byt, psal jsem o kontrole vyúčtování v domě, o vyúčtování ostatních vlastníků v návaznosti na skutečnou kontrolu výstupu účetnictví v SVJ. Pro navazující možnost kontroly výše nedoplatků, přeplatků, pro následnou kontrolu vyplacení přeplatků z bank. účtu SVJ a nedoplatků na bank. účet SVJ. Následně skutečnou kontrolu dalších účetních výstupů SVJ. Tak aby mohlo být kontrolováno „hospodaření SVJ“, pokud to tedy chcete mít označeno přesněji /viz. Vaše reakce a odkaz na zákon o hospodaření SVJ – § 1179 zákona č. 89/2012 Sb./. Snažím se vysvětlit jak vyúčtování služeb a jeho skutečně komplexní kontrola, tedy i kontrola ostatních vyúčtování souvisí s účetním výstupem za SVJ a co vše je třeba znát ke skutečné kontrole účetních výstupů SVJ. Je to zcela zřejmé z kontextu mých příspěvků, ale zdá se, že ne každý CHCE pochopit nebo MŮŽE pochopit.

" Jestliže tvrdíte, že výpočet vyúčtování jednotlivého vlastníka není možný bez znalosti vyúčtování všech ostatních vlastníků" „…když k výpočtu každého z nich potřebuje – podle Vás – mít hotová všechna ostatní vyúčtování? “

Prosím nepiště nesmysly. Nikde jsem nepsal, že:

„…že výpočet vyúčtování jednotlivého vlastníka není možný bez znalosti vyúčtování všech ostatních vlastníků“

Psal jsem o detailní kontrole vyúčtování ostatních ve vazbě na skutečnou kontrolu výše následných přeplatků a nedoplatků ostatních v jejich vyúčtování služeb. S tím souvisí i kontrola hrazení správné výše přeplatků z bankovního účtu SVJ a kontrolu příjmu nedoplatků na bank. účet SVJ. Následně s tím souvisí i kontrola účetních výstupů, které vycházejí i z vyúčtování služeb. Uváděl jsem i zjednodušený příklad pro lepší názornost. Na Vaše jízlivé poznámky o mé matematice a logice ať si každý udělá názor sám…

„…nikde v zákoně se neuvádí, že by snad příjemce služeb měl mít nárok na předložení vyúčtování jiného vlastníka jednotky, nebo dokonce na vyúčtování všech vlastníků jednotek. Tak už si ten nesmysl vyžeňte z hlavy.“

Nepodsouvejte prosím. Nikde jsem neuváděl, že příjemce vyúčtování má dle zákona nárok na vyúčtování jiných. Dotazoval jsem se, který ZÁKON ZAKAZUJE, aby bylo vyúčtování služeb ostatních vlastníků zasláno některému z vlastníků na vyžádání. Potažmo tedy zasláno na vyžádání vyúčtování třeba všech, všem. A to i pokud by bylo nutné dle nějakého zákona anonymizování jméno a číslo bytu. Nezaměňujte prosím /zejména/ slovesa, nepodsouvejte. Děkuji.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.