Vložil Markéta Gr., 14. Květen 2019 - 6:28

Stočné (dům má vlastní studnu+vodárnu, tedy nemá nikdo vodoměry a platí se paušál stanovený zastupitelstvem obce). Na konci každého roku je tedy známá částka (30Kč/os/ m3/rok)pro rok následující. Obec fakturuje i jednotlivé měsíce podle seznamu nahlášených osob žijících v domě.

Dle zákona č. 274/2001 Sb., o vodovodech a kanalizacích, § 2 odst. 6) je v případě spoluvlastnictví bytových domů odběratelem společenství vlastníků. Nejsou tedy odběratelem jednotliví vlastníci bytů, ale společenství vlastníků jako právnická osoba, které je obec dle zákona o dani z přidané hodnoty povina vystavit daňový doklad. Směrná čísla roční potřeby vody jsou stanovena Přílohou č. 12 k vyhlášce č. 428/2001 Sb., ve znění pozdějších předpisů (vyhláška č. 120/2011 Sb.) = 35m3/os/rok v bytovém domě (tedy 3OKč/os/rok X 35 m3/os/rok = 1050Kč/os/rok).

Společná elektřina (výtahy, osvětlení, vodárna)…cca 800Kč/os/rok, podle počtu kolika osobám se náklad rozúčtovává. Doplňuji, že mé 3děti jsou mladší 10let, tedy nemohou výtah samostatně používat – bez doprovodu os.starší 10let. Jsou výborem vyhazovány z výtahu a musí běhat po schodech (předpis výrobce), ale platit musí za elektřinu pro provoz výtahu, jako každý jiný obyvatel domu stejným dílem.

Ono je to ve finále msta neschopného výboru, kterému jsem nakoukla do agendy a nestačila se divit. Např. na obec hlásili až o deset osob méně. Obec vyfakturovala stočné 1000Kč/os x 30os, výbor pak sumu 30tis. podělil mezi 40 osob, které byly v domě skutečně nahlášeny a tak na tom vydělali všichni :o)… kdo umí, tak umí.

Mě pak přišla obsílka z úřadu, že jsem dlužník na stočném, které nemám uhrazeno za sebe a děti, jelikož obec není BLB, jako někdo, a kontroluje seznam podaný SVJ s údaji v evidencí obyvatel.....a toho by bylo na román :o).

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.