Vložil zdeseny clen SVJ, 25. Prosinec 2018 - 18:37

Ahoj všem.

Jak zde správně napsal anonym Buď ješte ÚS nerozhodl, nebo již odmítl. Jiná varianta asi není. To by zdeseny clen SVJ informoval. Ostatně i ostatní sudiči mlčí, neboť soudy nerozhodují podle jejich představ.

Osobně jsem se v poslední době zůčastnil nějakou podobou, od úplného sepsání přes poskytnutí podkladů až po jen tichou podporu, několika stížností ve věci onoho bájného důležitého důvodu k ÚS. ÚS to vše zamítá, aniž by se jakkoliv vypořádal s ústavně právní argumentací. Mimo jiné to jednou zamítnul také senát, kterému předsedá dlouholetý autor komentářů k SVJ a přeci nepopře sám sebe. V ČR tedy takto pomoc není, nicméně minimálně v jednom případě bude mít věc pokračování u ESLP. Je to prostě boj na dlouhou dobu!

Ostatně ke kvalitě a spravedlnosti české justice dávám k dobru jednu perličku.

Celá veřejná správa má povinnost ctít zákony a dbát minimalizace svého zásahu vůči občanovi.

Exekutor má povinnost ctít zákony.

Soudce má povinnost ctít zákony.

A přesto tady ÚS je schopen vypustit takovouto perlu – I.ÚS 1422/18

Takže pokud orgán veřejné moci nesplní povinnost, exekutor nesplní povinnost, soudci nesplní povinnost a nařídí exekuci nezákonně, tak pokud na to přijde exekuovaný sice ještě během běžící exekuce, ale po 7mi letech, tak má smůlu. Aneb žijeme v zemi, kde pokud má zloděj nezákonně ruku v cizí kapse, tak pokud mu to 7 let projde, může si svůj lup dokrást.

V zemi s takto inteligentními soudci takto ctícími zákon a spravedlnost (= rovná se schopnými logiky, že nezákonná „krádež“ stává se přijatelnou, pokud dostatečně dlouho trvá) bude ještě nějakou dobu trvat, než dotyční pochopí či bude jim vysvětleno, co to je právo na přístup k soudu. :)

Bohužel podle svých dosavadních zkušeností z reálného výkonu práva, právničiny a ze soudních řízení má tak pouze 1/10 justice v ČR dostatek inteligence a morálních předpokladů k funkci soudce. 9/10 by měl být ihned vyhozen a nahrazen.

Co se týče ESLP, tak ESLP také není neomylný, může se tedy stát, že náprava práva na přístup k soudu členů SVJ v ČR bude muset i k ESLP několikrát. Ostatně i český ÚS může prozřít. Například u změny judikatury ohledně výpalného pro Českou kancelář pojistitelů nejdříve x lidí ÚS vyhodil, aby následně judikoval věc, co bylo logická od začátku. Několikrát jsem to tu v diskuzích psal, není jednoduché měnit judikaturu.

Viz Česká kancelář pojistitelů:

odmítnutí ÚS – III.ÚS 3759/12 IV.ÚS 2325/13 I.ÚS 47/13 III.ÚS 1916/13

prozření ÚS IV. ÚS 2221/13

Aneb tak dlouho chodili k ÚS lidé s tím, že povinnost uzavřít povinné ručení vznikala provozováním vozidla, nikoliv jeho registrací, až se na x-tý pokus v pořadí našel senát ÚS, co si přečetl důvodovou zprávu k zákonu, zamyslel se nad logikou věci a dal stěžovateli za pravdu.

Ohledně judikatury k SVJ jsme zatím u ÚS ještě stále ve fázi odmítání přemýšlet, číst a argumentovat. Je prostě tak lákavé a snadné vyhodit to s odkazem na „konstatní judikaturu NS“.

Pokud by kdokoliv zde byl v situaci, že se chystá k NS či k ÚS či k ESLP s „důležitým důvodem“, ozvěte se, pomůžeme Vám s argumentací. Nevzdávejte se, nakonec to zlomíme.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.