Na neplatiče není metr

Vložil JaVa, 10. Prosinec 2018 - 7:46 ::

Legální vystěhování

Neplatiče nájmu může majitel bytu legálně vystěhovat i bez vleklých soudů. Málo lidí ale o tom ještě ví. Je však třeba na to myslet už při sepisování nájemní smlouvy. Do ní stačí prostřednictvím notáře vložit doložku přímé exekuční vykonatelnosti. Pokud ve smlouvě není, může se vlastník bytu obrátit na seriózní inkasní agenturu, která neplatiči v mezích norem znepříjemňuje každodenní život.

„Nejlepší je na riziko neplatiče myslet, už když vlastník podepisuje s nájemníkem smlouvu. Její součástí může být doložka přímé exekuční vymahatelnosti, která uvádí, že nájemník souhlasí s exekučním vyklizením, pokud nebude hradit nájem déle než tři měsíce. To sepíše notář a pak už, když k tomu dojde, nemusí pronajímatel čekat na zdlouhavý soud a rovnou dojde k exekuci. Také se vyplatí nájemníka si prověřovat v databázi exekucí,“ řekl Právu prezident Exekutorské komory Vladimír Plášil.

konec citace z :

https://www.novinky.cz/…ji-roky.html

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.