Zateplení BD

Vložil saky89, 18. Listopad 2018 - 19:33 ::

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na formu financování zateplení v BD o 7 bytech.

1. fáze zateplení:

  • 3 byty chtěly zateplit, ale na schůzi SVJ se neodhlasovalo s tím, že ostatní 4 byty jak nemají našetřeny vlastní finanční prostředky na realizaci, tak nesouhlasí s finanční půjčkou.
  • tito 3 vlastníci navrhli, že si zateplí plochy přilehlé ke svým bytům na své vlastní náklady, cca 1/3 BD, což prošlo.
  • financování této realizace pokrývalo pouze částku za materiál, jelikož prováděli realizaci svépomocí a s vybavením firmy. Výsledná souhrnná částka tedy zahrnovala pouze cenu za materiál, nikoliv cenu práce a vybavení použitého k realizaci včetně lešení.
  • následně se vlastníci realizující zateplení přihlásili o finanční kompenzaci za materiál s tím, že v další fázi zateplení bytovky bude postupováno stejným způsobem. Částka dle metráže (do 90 000,–) byla odhlasována k proplacení.

Otázka zní: mohlo takto být řešeno financování? Může být v něčem problém?

2. fáze zateplení:

  • v rámci hlasování SVJ byla odsouhlasena realizace další části zateplení
  • jelikož přilehlé byty v rámci zamýšleného projektu neměly opět dostatečné vlastní finanční prostředky a jelikož žádost na finanční půjčku neprošla, odhlasovalo se dozateplit západní stranu vzhledem k finančnímu zůstatku na účtu SVJ
  • jen tato část byla vyčíslena na cca 98 000,– (celková částka na zamýšlené dozateplení vč. výše popisovaného ve fázi 2 dosahovala do 300 000,–)

Otázka zní: je v tomto scenáři někdo znevýhodněn? Pokud ano, tak kdo? Jak jinak navrhujete celou situaci řešit?

Děkuji

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Odpovědět příspěvkem do diskuse

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Tato informace bude zobrazena.
Diskuse je moderovaná - neslušné příspěvky, příspěvky mimo téma apod. mohou být odstraněny.